به کارمانیا، کرمان بزرگ خوش آمدید.استان کرمان و کلانشهر کرمان مرکز منطقه ای استان های جنوبشرق کشور است و هشتمین شهر بزرگ ایران
استان كرمان و كلانشهر كرمان، مرکز منطقه ای جنوب شرق ایران

اسلایدر

 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  چهارشنبه 8 مرداد1393ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
شهردار منطقه‌ی چهار کرمان از انجام عملیات بهسازی فضاهای شهری سطح منطقه چهار کرمان خبر داد.
به گزارش کرنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه‌ی چهار، «علی خدادادی» با تاکید بر ضرورت ارتقای کیفی فضاهای شهری، گفت: در این راستا به‌سازی فضاهای شهری در سطح این منطقه در دستور کار قرار گرفته است و با توجه به کارشناسی‌های انجام شده در نقطه‌ای که نیاز باشد، اصلاح و به‌سازی صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: به همین منظور تاکنون رنگ‌آمیزی در بزرگ‌راه شرقی، میدان خواجوی کرمانی و میدان بیرم‌آباد انجام شده است.
خدادادی افزود: هم‌چنین عملیات رنگ‌آمیزی در بولوار 22 بهمن و خیابان‌های سرباز و شاه نعمت‌الله ولی در دستور کار قرار دارد.
وی در ادامه از به‌سازی المان‌های میدان بیرم‌آباد با هم‌کاری معاونت خدمات شهری شهرداری خبر داد و خاطرنشان کرد: ارتقای کیفیت فضاهای شهری و زیباسازی شهر به یکی از مهم‌ترین درخواست‌های شهروندان تبدیل شده و در اولویت کار مدیران شهری قرار گرفته است.
شهردار منطقه‌ی چهار هم‌چنین نورپردازی میادین و معابر و بوستان‌های شهری و رنگ‌آمیزی و زیباسازی محیط شهری را از برنامه‌های در دست اقدام این شهرداری دانست و گفت: افزایش و زیبایی بصری و اجرای طرح‌های زیباسازی با هدف زیباسازی چشم‌اندازهای شهری و به طور کلی به‌سازی فضاهای عمومی انجام می‌شود.  
وی از خدمات و تلاش‌های پرسنل حوزه‌ی معاونت امور شهر شهرداری منطقه‌ی چهار در خصوص این اقدامات تقدیر کرد.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  یکشنبه 7 اردیبهشت1393ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 

*تصویر:یکی از مجتمع های بزرگ درحال ساخت کلانشهرکرمان


طراحي وب

*تصویر: مجتمع تجاری،تفریحی بزرگ الماس جنوبشرق


نگاه برتر

*تصویر:مجتمع تخصصی پزشکی کرمان که به شکل DNA بدن انسان ساخته خواهد شد

اختصاصی طلوع کرمان؛کلانشهرکرمان به عنوان هشتمین شهربزرگ ایران به لحاظ مساحت و وسعت شهری و بزرگترین شهردر چنوبشرق ایران نقشی مهم در همه شاخص ها دارد.به لحاظ دانشگاهی شهرکرمان امروزه یکی از شهرهای مهم کشور است.وجود دانشگاه شهیدباهنر و نیز دانشگاه علوم پزشکی کرمان که یکی از دانشگاه های تیپ یک کشور است،در این شهر کرمان را یک شهردانشگاهی کرده است.به لحاظ تاریخی شهرکرمان با پیشینه ای بسیار تاریخی و باستانی(هزاره چهارم قبل از میلاد) و وجود آثار و ابنیه مختلف تاریخی از جمله بازارها،مساجد،حمام های تاریخی،باغ ها،کاروانسراها،ارگ ها از دوره های مختلف ایران زمین کرمان را دروازه تمدن شرق ایران معرفی کرده است.وجود موزه های گوناگون و نیز موزه های تخصصی کرمان را به یکی از شهرهای دارای بیشترین تعداد موزه در کشور مبدل ساخته است.به لحاظ صنعتی و ارتباطی وجود کارخانه های مختلف و از جمله مس،معادن،فولاد،خودروسازی،لاستیک سازی،مواد غذایی،و نیز وجود جاده های مناسب و چهارخطه و خطوط ریلی و هوایی و نیز تا چندماه آینده آغاز احداث قطارشهری کرمان،وجود بزرگراه های شهری بسیار و روگذرها و زیرگذرهای مختلف،موقعیت کلانشهرکرمان را بیش از پیش بارز و مهم نموده است.درا ین بین لزوم اجرای طرح های ساختمانی بزرگ در کلان شهرکرمان احساس می شود.طی این مدت طرح های خوبی در کرمان پیاده سازی شده است  اما هنوز هم ناکافی به نظر می رسد.لزوم تسریع در پروژه ها بلندطبقه و عمودی امر دیگری است که نباید از آن غافل شد.تعدادی مجتمع خوب تجاری جدید در شهر کرمان و در نزدیکی میدان آزادی کرمان احداث شده است اما می توان با تعدادی مجتمع جدید و با ساختارهای متفاوت و جدید چهره ای جدیدتر به شهرکرمان بخشید.وجود کارخانه های مصالح ساختمانی در استان کرمان واستان های همجوار و از همه مهم تر حمایت شهرداری کرمان از احداث اینگونه طرح ها موقعیتی خوب را برای احداث این گونه طرح های بزرگ در کلانشهر کرمان فراهم کرده است.هم اکنون تعدادی طرح بلندمرتبه سازی در شهرکرمان در حال اجراست که با احداث آن ها چهره شهرکرمان متفاوت تر از گذشته خواهد شد.لذا از سرمایه گذاران ساختمانی تقاضا می شود با سرمایه گذاری کلان خود در شهر کرمان مانند سایر سرمایه گذاران در توسعه بیشتر کلان شهرکرمان(هشتمین شهرایران) مشارکت کنند.

نویسنده:میثم انصاری راد،مندرج در پایگاه خبری و تحلیلی طلوع کرمان


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  دوشنبه 26 اسفند1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
پایگاه کرنا؛شهردارکلانشهر کرمان در حاشیه‌ی نشست شب گذشته‌ی شورای شهر کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار کرنا افزود: شهرداری برای حل مشکل ترافیکی میدان آزادی به شورای شهر پیش‌نهاد داد تا با برگزاری مسابقه و دعوت از طراحان و مشاوران فنی سراسر کشور، طرحی جامع برای میدان آزادی ارایه شود تا ضمن لحاظ کردن المان شهری و دارا بودن نماد شهر کرمان، بتواند مشکل ترافیکی میدان آزادی را حل کند؛ ضمن این‌که طرح به گونه‌ای پیش‌بینی شود که با ورود بخش خصوصی، منابع مالی مورد نیاز از محل اجرای همان طرح تامین شود.

چهارراه سمیه نیز با درصورت تصویب،به تقاطع غیرهمسطح تبدیل خواهد شد
وی به مشکل ترافیکی چهارراه سمیه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در خصوص این تقاطع نیز پیش‌نهاد شد تا با مشارکت بخش خصوصی و سهم آورده‌ی شهرداری به میزان 15 تا 17 میلیارد تومان شامل منابع مالی و پروانه، ضمن تامین منابع برای برخی بدهی‌های تقاطع‌های غیر هم‌سطح اجرا شده، تقاطع غیرهم‌‌سطح چهارراه سمیه نیز پس از تصویب طرح در مراجع ذی‌صلاح در قالب مشارکت اجرا شود.
سیف‌الهی افزود: هم‌چنین به ازای 30 درصد از کل سهم آورده‌ی شهرداری نیز بخش خصوصی به آسفالت معابر مناطق حاشیه‌‌ای و محروم داخل محدوده‌ی شرق و جنوب شهر اقدام کند تا از این طریق بخشی از مشکل آسفالت معابر حل شود.
وی خاطرنشان کرد: کلیات این دو طرح در شورای عمومی مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد اقدمات قانونی اجرای این دو طرح آغاز شود.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  دوشنبه 28 بهمن1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
بارش سنگین برف که از صبح امروز و در برخی نواحی استان کرمان از دیشب آغاز شده بود همچنان ادامه دارد.شدت بارش ها بیشتر نواحی مرکز، جنوب غربی و غرب استان کرمان بویژه شهرهای کرمان و بافت است.همچنین پیش بینی می شود بارش برف در استان کرمان همچنان ادامه داشته باشد.راننداگن در هنگام تردد در محورهای کوهستانی استان کرمان حتما زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  دوشنبه 16 دی1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
شهردار منطقه‌ی چهار کرمان، از اجرای عملیات جدول‌گذاری لاین کندرو بزرگ‌راه امام خمینی (رحمت‌الله علیه) شهر کرمان خبر داد.
به گزارش کرنا به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، مهندس علی خدادادی گفت: این عملیات از خیابان تصفیه‌خانه تا پل فجر به طول 500 متر اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: هم‌چنین عملیات جدول‌گذاری خیابان 32 متری واقع در خیابان شهید دستغیب نیز به طول هزار متر در حال اجراست.
خدادادی گفت: با تلاش واحد فنی و عمرانی این منطقه، عملیات جدول‌گذاری در نقاط مختلف شهر انجام می‌شود.


منبع:سایت کرنا با خلاصه سازی


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه 19 آذر1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
به نقل از خبرگزاری فارس: عبدالرضا رحمانی‌فضلی عصر امروز در آیین تقدیر از استاندار سابق و معارفه استاندار جدید کرمان، اظهار داشت: شما کرمانی‌ها با معرفی رزم‌حسینی به عنوان استاندار کرمان یک بار دیگر به من ثابت کردید که شعور سیاسی بالایی دارید و منافع استان کرمان و مردم را درک می‌کنید.

وی افزود: همراهی، عقلانیت و اعتدال بر رفتار شما کرمانی‌ها حاکم است و انتخاب استاندار کرمان دلیلی بر این مدعا است و در کوتاه‌ترین زمان منطقی‌ترین تصمیم را نخبگان سیاسی از گرایش‌های سیاسی مختلف اخذ کردند.

وزیر کشور ابراز داشت: این رفتن و آمدها و تقدیر و معارفه‌ها به صورت طبیعی در دولت‌ها اتفاق می‌افتد و دولت‌ها نماد اراده ملت‌ها هستند که در انتخابات آن اراده را تجلی می‌بخشند و در واقع تغییر گفتمان‌ها است.

رحمانی‌فضلی بیان داشت: در این دوره روحانی بدون فعالیت سیاسی و عقبه تشکیلاتی وارد عرصه انتخابات شد و اراده عمومی مردم در انتخاب یک گفتمان مبتنی بر تغییر با توجه به گفتمانی که غالب بود بر روحانی تجلی یافت و وی با تدبیر، اعتدال و امید به عرصه وارد شد.

وی تصریح کرد: توقع مردم این است بر اساس آن گفتار و شعار، تغییر در حوزه‌های ارشد و سیاسی انجام شود و این امر به معنای این نیست که مدیری که هست نارضایتی یا مشکلی در مورد وی وجود دارد.

رحمانی‌فضلی اضافه کرد: اسماعیل نجار استاندار کرمان را از گذشته می‌‌شناسم و وی جزو مدیران پاک با اخلاق و پرتلاش است و در زمان در انتخاب استانداران از کردستان متقاضی داشتیم که نجار را برای این استان بفرستید.

وی بیان داشت: زمانی که علیرضا رزم‌حسینی را به عنوان استاندار کرمان در دولت معرفی می‌کردم، روحانی پرسید، رزم‌حسینی چه طوری است و عرض کردم، وقتی در مجلس برنامه‌هایم را ارائه می‌دادم، می‌گفتم رویکرد ما به استانداران رویکرد توسعه‌محور است و استاندار باید از آب، هوا و خاک تولید ثروت کند و رزم‌حسینی جزو مواردی است که می‌تواند از خاک، آب و هوا تولید ثروت کند.

این مسئول اذعان داشت: رزم‌حسینی مدیون هیچ شخص و گروهی حتی وزیر کشور نیست و این اراده و لطف خداوند است که وی استاندار کرمان شده است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه کرمان باید معین استان‌های دیگر باشد، افزود: منطقه‌بندی جدیدی از کشور ارائه می‌کنیم و استان‌ها با تعامل، همکاری و ارتباط با هم ضعف‌ها را باید برطرف کنند.
رحمانی‌فضلی ابراز داشت: کرمان را در منطقه‌بندی جدید از کشور محور منطقه جنوب‌شرق می‌دانیم و رزم‌حسینی باید خود را آماده کنند که کرمان برای پاسخگویی به این طرح موفق باشد.

وی با بیان اینکه استاندار کرمان باید پیگیری جذب و خلق منابع جدید را در دستور کار قرار دهد، اذعان داشت: بهره‌بری را باید به جایی برسانیم که در تعیین میزان رشد اقتصادی آنچه که در برنامه دیده شده است را محقق کنیم.

وزیر کشور تصریح کرد: در کرمان همت کنید که نرخ بهره‌بری را بالا ببرید که نیازی به تجهیز منابع ندارد و کاهش مصرف را مورد تاکید قرار داد.
رحمانی‌فضلی اظهار داشت: وزارت کشور حزب سیاسی نیست و از حزب سیاسی خاصی حمایت نمی‌کند.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  شنبه 16 آذر1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
تقاطع غیرهمسطح کوثر کرمان با حضور استاندار کرمان و نیز شهردارکرمان و جمعی از دست اندرکاران و مدیران در کلانشهرکرمان به بهره برداری رسید.با بهره برداری از این روگذر انتظار می رود،بخشی از ترافیک مناطقی از کلانشهر کرمان کاهش یابد.

عکس ها از هادی جلال پور، پایگاه کرنا


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  شنبه 9 آذر1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
ﻣﺤﻤﺪ ﻧﺨﻌﯽ  در جمع خبرنگاران با بیان این‌که ﺗﻮﺳﻌﻪ‌ی ﺻﻨﻌﺖ ﻫﻮاﻧﻮردی و ﻓﺮودﮔﺎﻫﯽ، ﺑﺴﺘﺮﺳﺎز و ﻧﻮﯾﺪ ﺑﺨﺶ ﻓﺮداﯾﯽ روﺷﻦ ﺑﺮای اﺳﺘﺎن ﮐﺮﻣﺎن و ﮐﺸﻮر ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد؛ اظهار داشت: در اﯾﻦ راﺳﺘﺎ ﺗﻮﺳﻌﻪ‌ی ﭘﺮوازی ﺑﺎ هدف ﮔﺴﺘﺮش در ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺣﻮزه‌ﻫﺎ و اداﻣﻪ‌ی آن، ﻣﺮﻫﻮن ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ و ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ ﻣﺴئوﻻن اﺳﺘﺎن و ﮐﺸﻮر اﺳﺖ.
وی هم‌چنین خاطر نشان کرد: برای راه‌اندازی ﻣﺠﺪد ﭘﺮواز «ﮐﺮﻣﺎن - دﺑﯽ» اﺳﺘﺎﻧﺪار ﮐﺮﻣﺎن و شرکت‌های ﻣﺴﺎﻓﺮﺗﯽ به ویژه شرکت مسافرتی «ﺟﻨﻮب‌ﺷﺮق» ﻫﻤ‌‌‌‌‌ﮑﺎری قابل توجهی ﺑﺎ اداره ﮐﻞ فرودگاه‌های استان کرمان داﺷﺘﻪ‌اﻧﺪ.
رﯾﯿﺲ ﮐﻤﯿﺴﯿﻮن ﮔﺮدﺷ‌ﮕﺮی اﺗﺎق ﺑﺎزرﮔﺎﻧﯽ اﺳﺘﺎن ﮐﺮﻣﺎن و دﺑﯿﺮ اﻧﺠﻤﻦ ﺻﻨﻔﯽ دﻓﺎﺗﺮ ﺧﺪﻣﺎت ﻣﺴﺎﻓﺮﺗﯽ ﻧﯿﺰ از انجام ﭘﺮواز «ﮐﺮﻣﺎن -دﺑﯽ» در روزهای ﺷﻨﺒﻪ و ﭼﻬﺎرﺷﻨﺒﻪ ﻫﺮ ﻫﻔﺘﻪ خبر داد.
ﻣﺴﻌﻮد دﻫﻘﺎﻧﯽ اﻓﺰود: اﯾﻦ ﭘﺮواز ﺑﺎ هم‌کاری اداره ﮐﻞ ﻓﺮودﮔﺎهﻫﺎی اﺳﺘﺎن ﮐﺮﻣﺎن و اﺗﺎق ﺑﺎزرﮔﺎﻧﯽ ﺑﺮﻗﺮار ﺷﺪه اﺳﺖ.
وی با بیان این‌که ﻣﺠﺮی اﯾﻦ ﭘﺮواز، آژاﻧﺲ ﻣﺴﺎﻓﺮﺗﯽ ﺟﻨﻮب‌ﺷﺮق اﺳﺖ؛ اظهار داشت: این پروازها ﺗﻮﺳﻂ شرکت ﻫﻮاﭘﯿﻤﺎﯾﯽ «ﻗﺸﻢاﯾﺮ» ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ از ﮐﺮﻣﺎن ﺑﻪ ﻣﻘﺼﺪ دﺑﯽ اﻧﺠﺎم ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.
دﻫﻘﺎﻧﯽ افزود: این پروازها روزﻫﺎی ﺷﻨﺒﻪ و ﭼﻬﺎرﺷﻨﺒﻪ از دﺑﯽ ﺳﺎﻋﺖ 15.30 دﻗﯿﻘﻪ و از ﮐﺮﻣﺎن در ﺳﺎﻋﺖ 17.30 دﻗﯿﻘﻪ اﻧﺠﺎم ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.


منبع:کرنا


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  پنجشنبه 7 آذر1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
hستاندار کرمان از پیشرفت 80 درصدی پروژه تالار مرکزی کرمان خبر داد و اظهار کرد: تا پایان سال جاری یکی از تالارهای این مجموعه به بهره‌برداری خواهد رسید.
اسماعیل نجار ظهر امروز به همراه مدیرکل ارشاد استان و معاون عمرانی خود ضمن بازدید، روند پیشرفت تالار مرکزی کرمان را بررسی کرد.
وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون 17 میلیارد تومان برای احداث این سالن هزینه شده است.نجار افزود: با لحاظ تجهیزاتی که مورد نیاز است، هنوز به 15 تا 16 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه نیاز است.استاندار کرمان اظهار کرد: پیگیری‌های صورت گرفته برای تامین اعتبار این پروژه، که امیدواریم از اعتبارات سال جاری بتوان بودجه‌ای برای اتمام این کار تامین کنیم.وی بیان کرد: امیدورایم وزارت کشور از محل اعتبارات ملی بودجه‌ای را در اختیار ما قرار بدهد؛ اگر هم این اتفاق نیافتاد؛ استان باید سال آینده این اعتبار را تامین کند.استاندار کرمان همچنین از تقاطع غیرهمسطح کوثر کرمان بازدید کرد و از بهره‌برداری آن ظرف یک‌ماه آینده خبر داد.

منبع:ایسنا


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  یکشنبه 26 آبان1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
هتل باغ سنتي «متولي‌باشي» با 180 سال قدمت از موقوفه‌هاي «فضل علي‌خان بيگلربيگي» با سبک دوره‌ي قاجاريه در ماهان بازسازي و افتتاح شد.
به گزارش کرنا، استاندار کرمان در مراسم افتتاح اين هتل باغ که با حضور پورابراهيمي نماينده‌ي مردم کرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي، مدير کل اوقاف و امور خيريه‌ي استان و جمعي از مسئولان برگزار شد؛ با تاکيد بر حفظ آثار باستاني گفت: اين آثار علاوه بر ارزش تاريخي در ايجاد اشتغال و ارزش افزوده در صنعت گردش‌گري نقش ارزنده‌اي دارد.
اسماعيل نجار با اشاره به اين که بايد نگاه‌ها را نسبت به آثار باستاني تغيير دهيم و بازديدکنندگان را مجذوب کارهاي باستاني کنيم؛ افزود: بايد سعي کنيم در اين آثار، طرحي نو، خلق کنيم؛ زيرا اين امر باعث جذب گردش‌گر خواهد شد.
در ادامه نماينده‌ي مردم کرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: بسياري از مجموعه‌هاي اقتصادي استان، جزو مجموعه‌هاي وقفي هستند و بر اين اساس، نگاه ما بايد به وقف، نگاه اقتصادي باشد.
محمدرضا پورابراهيمي افزود: امروز شاهد عدم استفاده‌ي صحيح از مجموعه‌ي دارايي‌هاي وقفي در کشور هستيم که اين يک چالش بزرگ براي اقتصاد ماست.
گفتني است اين هتل باغ سنتي داراي هشت اتاق پذيرايي يک تا هفت نفره است و تمام کارهاي انجام شده در اين باغ، براساس اصول و طراحي سنتي بوده و تلفيقي از کارهاي آثار باستاني يزد، اصفهان و کرمان است که با 860 ميليون تومان هزينه‌ي بخش خصوصي بازسازي شده است.
لازم به ذکر است تمام ظروف و وسايل داخل اين هتل باغ سنتي، از وسايل آستانه‌ي شاه نعمت‌الله ولي الهام گرفته است.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  دوشنبه 6 آبان1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 

رییس كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان كرمان گفت: از فردا هفتم مهرماه جشنواره ملی گردشگری، صنایع دستی، غذاها، ورزش‌ها و بازی‌های بومی و محلی در پارک مادر کرمان آغاز می‌شود.
سیدمحمد ابراهیم علوی در جمع خبرنگاران با بیان این‌که این جشنواره از عصر فردا یك‌شنبه هفتم مهرماه آغاز و تا دوازدهم مهرماه هر روز از ساعت 15 تا 21 و 30 دقیقه، پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود؛ گفت: در این جشنواره 110 غرفه شامل 70 غرفه‌ی صنایع دستی و 40 غرفه‌ی غذاها، ورزش‌ها و بازی‌های بومی و محلی از سراسر كشور برپا می‌شود.
نایب رییس كمیسیون گردش‌گری اتاق بازرگانی ایران افزود: مجری این جشنواره که هم‌زمان با هفته‌ی ملی گردش‌گری برگزار می‌شود؛ شركت نمایشگاهی هفتواد است؛ ضمن این‌که در برگزاری این جشنواره اتاق بازرگانی كرمان، اداره كل میراث فرهنگی، شهرداری و استانداری كرمان و فعالان این بخش هم‌کاری دارند.
علوی ادامه داد: این جشنواره با هدف نشان دادن فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه و ترویج فرهنگ گردش‌گری به مردم استان كرمان و سایر استان‌های كشور برپا می‌شود.
وی با بیان این‌که گردش‌گری همیشه با صنایع دستی هم‌راه بوده و با توجه به جایگاه فرهنگی، تاریخی و اجتماعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ گفت: این جشنواره با ایده گرفتن از نمایشگاه‌های خارجی مشابه برگزار می‌شود تا با جذب و جلب گردش‌گر داخلی و خارجی بتوانیم در ارتقای صنعت گردشگری موثر باشیم.
علوی، با اشاره به شعار هفته‌ی جهانی گردش‌گری با موضوع «گردش‌گری و آب و حفاظت از آینده مشترك»، خاطرنشان كرد: باید به موضوع آب به عنوان دغدغه‌ی مهم جهانی نگاه و از آلوده كردن آب‌ها جلوگیری کنیم.
وی ایران را دهمین كشور دنیا از نظر تعداد و تنوع جاذبه‌های گردش‌گری عنوان و خاطر نشان کرد: استان كرمان نیز رتبه‌ی پنجم را در همین زمینه در كشور دارد.
علوی با بیان این‌که با توجه به اقلیم متفاوت و متنوع استان، لازم است در زمینه‌ی گردش‌گری و توسعه‌ی آن فعالیت‌های بیش‌تر و نوتری انجام شود؛ گفت: گردش‌گری نسبت به صنعت و كشاورزی، ارزان‌ترین اشتغال‌زایی و بالاترین میزان اشتغال و درآمد ارزی و ریالی را فراهم می‌کند.
وی توجه به گردش‌گری طبیعت، گردش‌گری سلامت، گردش‌گری ورزشی، گردش‌گری عشایری و گردش‌گری معدن را ضروری دانست.
علوی افزود: وجود كوه‌ها، غارها و شن‌های روان و هم‌چنین تپه‌های شنی در مناطقی مانند ریگان، ماهان و شهداد می‌تواند فرصت‌های خوبی برای گردش‌گری ورزشی ایجاد کند.
وی هم‌چنین خاطر نشان کرد: با توجه به این‌كه كرمان بهشت معادن ایران است می‌توان نسبت به بازدید جامعه‌ی هدف از معادن و واحدهای بزرگ صنعتی در قالب تورهای گردش‌گری پرداخت.

 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  دوشنبه 8 مهر1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
معاون فنی و عمرانی شهردار کرمان از روند رو به رشد احداث تقاطع های غیر همسطح در کرمان خبر داد.

مهندس اسلامی با اشاره به میزان پیشرفت فیزیکی تقاطع های مختلف در کرمان،گفت:تا کنون تقاطع غیر همسطح بازرگانی(پل ایثار) 80 در صد پیشرفت فیزیکی داشته است.وی با اشاره به ضرورت احداث تقاطع های غیر همسطح جهت تسهیل در امر عبور و مرور،گفت:خوشبختانه با اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته تا کنون تقاطع غیر همسطح سیدی 87 درصد،تقاطع باقدرت 87 درصد و پل کوثر 78 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی ادامه داد:همچنین تا کنون تقاطع غیر همسطح سه راهی  معلم 69 درصد پیشرفت و پل ابوذر 43 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.اسلامی ابراز امیدواری کرد:با انجام این اقدامات و فعالیتهای عمرانی گامی در جهت توسعه و آبادانی شهر و جلب رضایت شهروندان برداشته شود.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  یکشنبه 3 شهریور1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان از آغاز عملیات خط کشی زیر گذر تقاطع غیر هم سطح ابوذر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان به نقل از مدیرعامل سازمان حمل ونقل وترافیک شهرداری کرمان

خط کشی زیرگذر تقاطع غیر همسطح ابوذر توسط واحد فنی اجرایی سازمان از شب گذشته آغاز شد.

گفتنی است : برای ایمنی هر چه بیشتر این تقاطع  ،بعد از به پایان رسیدن عملیات آسفالت ، خط کشی ونصب علایم ترافیکی دراین محدوده دردستور کار واحد فنی واجرایی سازمان قرار گرفت.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  یکشنبه 3 شهریور1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان گفت: تا نیمه‌ی شهریور ماه، اولین موزه‌ی تاریخ پزشکی ایران در کرمان افتتاح می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش کرنا، عبدالرضا صباحی در حاشیه‌ی نشست شورای سلامت استان که با حضور استاندار کرمان برگزار شد؛ در گفت‌وگو با خبرنگار کرنا، افزود: فاز اول این موزه، با اعتباری حدود 400 میلیون تومان با هم‌کاری دانشگاه علوم پزشکی و میراث فرهنگی آماده شده  و با تجهیز آن، از نیمه‌ی شهریور آماده‌ی بازدید عموم است.
وی در این خصوص از پزشکان، پیراپزشکان و مردم خواست اگر ابزار، لوازم، اسناد و کتاب‌های خطی قدیمی در رابطه با طب در اختیار دارند؛ در این موزه با نام خودشان در معرض دید عموم بگذارند.
صباحی خاطرنشان کرد: موزه‌ی تاریخ پزشکی استان در محل دانشکده‌ی علوم پزشکی سابق در سه راهی مدیریت قرار دارد.


کرنا


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  چهارشنبه 9 مرداد1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
شست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، شب گذشته با حضور اعضای شورا برگزار شد.
به گزارش کرنا، در این نشست که نمایندگان موسسه‌ی عسکریه نیز حضور داشتند؛ در خصوص نحوه‌ی راه‌اندازی تله‌کابین جنگل قائم تبادل‌نظر انجام شد.
در آغاز این نشست، یکی از  نمایندگان موسسه‌ی عسکریه با ذکر توضیحاتی اظهار داشت؛ براساس نظریه‌ی جدید بانک مرکزی ایران، امکان اجرای تله‌کابین به صورت قراداد B.O.T ممکن نیست.
علی مهاجری رئیس شورای اسلامی شهر کرمان با تاکید بر راه‌اندازی تله‌کابین بر اساس قرارداد اولیه‌ی شهرداری کرمان با موسسه‌ی مالی و اعتباری عسکریه گفت: راه‌اندازی تله‌کابین، برای سرمایه‌گذار، مقرون به صرفه است و از نظر ما باعث تحول در منطقه‌ی جنوب‌شرق کشور از حیث گردش‌گری خواهد شد؛ اما نباید به گونه‌ای پی‌ریزی شود که در برابر آیندگان نتوانیم پاسخ‌گو باشیم. این شورا با همه‌ی اهمیتی که برای تاسیس تله‌کابین در کرمان قائل است؛ اما بر اجرای قرارداد اولیه تاکید دارد و نحوه‌ی اجرا به جز B.O.T را نمی‌پذیرد و آن را به صلاح شهر و شهرداری نمی‌داند.
ابوالقاسم سیف‌الهی شهردار کرمان هم در این نشست با بیان این‌که اجرای تله‌کابین در جنگل قائم و قلاع دختر و اردشیر ارزش فراوانی خواهد داشت؛ از آن موسسه خواست با توجه به این که قرارداد با  شهرداری، قبل از مصوبه‌ی اخیر بانک مرکزی بوده است؛ بر مبنای همان قرارداد عمل کند.
زهرا لری رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کرمان نیز با اشاره به نبود تله‌کابین در منطقه‌ی جنوب‌شرق کشور، تله‌کابین را یکی از نیازهای جنوب‌شرق کشور عنوان کرد و گفت: بدون شک اجرای پروژه، مورد استقبال شهروندان کرمانی و هم‌چنین مردم استان کرمان و منتخبان مردم در شورای چهارم قرار خواهد گرفت.
محمد سام نیز بر این نکته تاکید کرد که شورای فعلی اخلاقا نمی‌تواند در پایان دوره‌ی خود،  برای شورای بعد تعهداتی ایجاد کند که اجرای آن آسان نباشد.
دکتر سلاجقه نیز توضیح داد که پیش‌نهاد فعلی موسسه‌ی عسکریه، آن موسسه را از حالت مشارکت به موقعیت پیمان‌کار تنزل می‌دهد؛ حال آن که شهرداری بایستی موقعیت نظارت خود را حفظ کند، نه ا ین که وارد  اجرا شود.
لازم به ذکر است در این نشست، نمایندگان موسسه‌ی مالی و اعتباری عسکریه ضمن ابراز علاقه معنوی به اجرای قرارداد به شکل سابق، یک هفته مهلت خواستند تا در خصوص موضوع بیش‌تر فکر کنند.
در این نشست هم‌چنین چند نامه‌ی رسیده به شورا، بررسی و تصمیم لازم اتخاذ شد.
آخرین مصوبه‌ی کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر کرمان نیز در نشست عمومی شورا مورد تصویب نهایی اعضا قرار گرفت.

کرنا


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  دوشنبه 31 تیر1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
عکس زیر مربوط به طبیعت تابستانی شهرستان بافت است.شهرستان بافت جزو مناطق سردسیری کشور است و از شهرهای مرتفع ایران با 2280 متر از سطح دریا.

منطقه:یاس چمن،شهرستان بافت،استان کرمان ارتفاع: بیش از 2500 متر از سطح دریا

عکس: انصاری راد(استفاده از عکس با درج منبع و یا نام عکاس بلامانع است)


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  شنبه 15 تیر1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 

چهارسوق بازار تاریخی گنجعلیخان کرمان

میدان تاریخی گنجعلیخان کرمان،یادگار دوره صفویه

alt

رونمایی از مجسمه ابوحامد،پزشک و شاعربزرگ کرمانی در پارک ریاضیات کرمان


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه 11 تیر1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 

عکس از وبلاگ کلانشهرکرمان


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  دوشنبه 10 تیر1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
مشاور فنی پروژه‌ی سیتی‌سنتر وکیل کرمان گفت: با بررسی‌هایی که برای اجرای پروژه در شهر کرمان انجام دادیم؛ متوجه شدیم که زمینه‌ی سرمایه‌گذاری در استان کرمان بسیار فراهم است.

زمینه سرمایه‌گذاری در کرمان فراهم است
سید محمدرضا میرحسینی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای پروژه‌ی ستاره‌ی کرمان، اظهار داشت: پروژه‌ی ستاره‌ی کرمان با هدف رفع معضل کمبود پارکینگ در شهر کرمان اجرا شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت و مردم کرمان از حدود یک سال قبل، از غرفه‌های تجاری و پارکینگ‌های طبقاتی این مجموعه بهره می‌برند.
وی افزود: سه طبقه پارکینگ این پروژه که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شد؛ به شهرداری کرمان و یک طبقه پارکینگ و طبقه‌ی تجاری آن، به مردم واگذار شد.
میرحسینی از پیش‌رفت 85 درصدی پروژه‌ی ستاره‌ی رفسنجان خبر داد و گفت: این پروژه در قالب مجموعه‌ی فرهنگی، تجاری، تفریحی و اداری طراحی شده است.
وی افزود: پروژه‌ی ستاره رفسنجان شامل پارکینگ، 144 غرفه‌ی تجاری، شهربازی، فست‌فود و دو طبقه واحد اداری است و در مرکز تجاری شهر رفسنجان احداث می‌شود.
میرحسینی خاطرنشان کرد: پروژه‌ی سیتی‌سنتر وکیل کرمان، هم از جمله بزرگ‌ترین پروژه‌ها در شهر کرمان است و بزرگ‌ترین پارکینگ طبقاتی شهر کرمان در این مجموعه احداث می‌شود.
وی با بیان این‌که پروژه‌ی سیتی‌سنتر وکیل کرمان، بزرگ‌ترین مجموعه‌ی تجاری در جوار بازار قدیم کرمان است؛ افزود: این پروژه در خیابان شریعتی، سه راه شمال‌جنوبی و کوچه‌ی شماره 20 «سردار» احداث می‌شود.
وی افزود: حدود 45 هزار متر مربع زیربنا برای پروژه‌ی سیتی‌سنتر وکیل کرمان تعریف شده است و این پروژه با مشارکت شهرداری کرمان، در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع احداث می‌شود.
میرحسینی ادامه داد: پروژه‌ی سیتی‌سنتر وکیل کرمان، شامل دو طبقه پارکینگ، دو طبقه تجاری، شهربازی بزرگ، رستوران، فست‌فود و چند واحد اداری می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن پروژه‌ی سیتی‌سنتر وکیل کرمان در جوار مجموعه‌های تاریخی کرمان از جمله بازار قدیمی، کاروان‌سرای وکیل و مجموعه‌ی گنجعلیخان، این سیتی‌سنتر مکانی زیبا برای گردش‌گران داخلی و خارجی خواهد شد.
میرحسینی از احداث روف‌گاردن «پشت‌بام سبز» در مساحت 5 هزار متر مربع بر بام پروژه‌ی سیتی‌سنتر وکیل کرمان خبر داد و افزود: این بام سبز هم‌زمان با پروژه سیتی‌سنتر وکیل کرمان به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان این‌که با توافق صورت گرفته با شهرداری کرمان، دو قطعه زمین مجاور پروژه‌ی سیتی‌سنتر وکیل کرمان برای احداث پارکینگ به ما واگذار می‌شود؛ گفت: احداث بیش از 2000 واحد پارکینگ و تجاری در پروژه‌ی سیتی‌سنتر وکیل کرمان پیش‌بینی شده است.
 وی ادامه داد: این پارکینگ در واقع بزرگ‌ترین پارکینگ طبقاتی منطقه است و با احداث آن، معضلات مربوط به نبود پارکینگ بازار بزرگ کرمان برطرف می‌شود.
میرحسینی با اشاره به این‌که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردش‌گری استان کرمان نظارت دقیقی بر پروژه‌ی سیتی‌سنتر وکیل کرمان دارد؛ افزود: مسائل تاریخی و فرهنگی در پروژه‌ی سیتی‌سنتر وکیل کرمان لحاظ می‌شود.
وی افزود: نمای سیتی‌سنتر وکیل کرمان تلفیقی از معماری سنتی و مدرن است که زیبایی شهر را دو چندان می‌کند و موجب حفظ بافت تاریخی منطقه می‌شود.
میرحسینی از طراحی سیتی‌سنتر وکیل کرمان توسط مشاوران کرمانی خبر داد و گفت: زمین و پروانه‌ی سهم آورده‌ی شهرداری کرمان در سیتی‌سنتر وکیل کرمان است و سرمایه‌گذار بخش خصوصی هم، یک هزار میلیارد ریال سهم آورده دارد.
وی هم‌چنین خاطرنشان کرد: پروژه‌ی شهربازی مسقف شهر کرمان از دیگر پروژه‌های در دست اجرای سرمایه‌گذاران پروژه‌ی سیتی‌سنتر وکیل )آقای طاهری و شرکا( در استان کرمان است که در محل پارک مادر شهر کرمان احداث می‌شود.
میرحسینی با بیان این‌که عملیات ساختمانی شهربازی سرپوشیده کرمان در دست اقدام است؛ اظهار داشت: عملیات سازه‌ای شهربازی سرپوشیده‌ی شهر کرمان در حال انجام است و حدود 40 درصد پیش‌رفت دارد.
وی افزود: اجرای این پروژه سرعت بیش‌تری به خود خواهد گرفت؛ زیرا فضای مورد نیاز در اختیار سرمایه‌گذار قرار داده شده است.

کرنا


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  شنبه 8 تیر1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 

کارمانی به نقل از کرنا:شهردار کرمان گفت: مدت اجرای این تقاطع باتوجه به مشکلاتی که در مسیر اجرای پروژه بود؛ یک رکورد محسوب می‌شود.

ابوالقاسم سیف‌الهی افزود: اجرای این تقاطع توسط شرکت «فرا‌راه» که از شرکت‌های توانمند کرمانی است؛ از اواسط اردیبهشت ماه 91 آغاز و پس از یک سال در اردیبهشت سال 92 آماده‌ی بهره‌برداری شد.وی ادامه داد: این پروژه باید از مهر‌ماه 90 آغاز می‌شد؛ اما به دلیل این‌که زمین اجرای پروژه تامین نشد؛ عملیات اجرایی تقاطع از اردیبهشت سال 91 آغاز شد.

سیف‌الهی با بیان این‌که سه لوپ پروژه کامل شده است؛ گفت: تقاطع غیرهم‌سطح دانش از امروز زیر بار ترافیک رفت و با انجام تملک‌ها، لوپ چهارم نیز اجرا خواهد شد.

وی اجرای پل دانش را به خاطر موقعیت این پل بسیار ضروری دانست و گفت: این تقاطع یکی از تقاطع‌های مهم کرمان است که جاده‌ی بافت، جاده‌ی جوپار و دانشگاه آزاد را به کرمان متصل می‌کند و تصادفات زیادی تاکنون در این تقاطع رخ داده است.سیف‌الهی افزود: با اجرای این پل، جلوی تصادفات و تلفات زیادی گرفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پل دانش پروژه‌ی عظیمی بود که با تیر فلزی اجرا شد و عرض دهنه‌ی آن 42 متر است.سیف‌الهی در خصوص روشنایی پل دانش نیز گفت: برای اجرای روشنایی پل دانش، قرارداد با پیمان‌کار منعقد شده و هم‌اکنون ضمن تخلیه‌ی مصالح توسط پیمان‌کار، بخشی از کار روشنایی پل انجام شده است؛ ضمن این‌که شرکت برق نیز متعهد شده تا ظرف یک هفته‌ی آینده، برق این پل را تامین کند.

شهردار کرمان هم‌چنین از شهروندانی که در اطراف این پل ساکن هستند؛ عذرخواهی و به خاطر تحمل مدت اجرای پروژه تشکر کرد.وي اظهار داشت: به زودی با اجرای فضای سبز در این پروژه، مجموعه‌ی آباد و خوبی ایجاد خواهد شد.سیف‌الهی افزود: کوچه‌های اطراف این پل هم سامان‌دهی می‌شود و دوربرگردان شهرک نون و القلم هم که از مصوبات شورای ترافیک است؛ به زودی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: ظرف بیست روز آینده تمام حواشی ترافیکی پل دانش برطرف خواهد شد.

شهردار کرمان هم‌چنین از پایان یافتن پل چهارراه باقدرت و بازرگانی در آینده‌ی نزدیک خبر داد و گفت: لوپ‌های روی پل ابوذر هم اجرا شده و زیر بار ترافیک رفته است.وی افزود: کار زیرسازی و زهکشی پل ابوذر در حال انجام است.

شهردار کرمان هم‌چنین از آغاز عملیات اجرایی تله کابین کرمان، ساختمان مرکزی شهرداری کرمان در پارک شورا، بازار بزرگ صنعت ساختمان و مجموعه‌ی تجاری در میدان بیرم‌آباد با 300 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی (موسسه‌ي مالی و اعتباری عسکریه) خبر داد.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  پنجشنبه 9 خرداد1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
شهردار منطقه‌ی سه، از احداث مجموعه‌ی سیتی‌سنتر در کنار پایانه‌ی مسافربری آدینه‌ی کرمان خبر داد.
محسن پوراسماعیلی با اشاره به احداث پایانه‌ی آدینه‌ی کریمان توسط شهرداری و با مشارکت بخش خصوصی گفت: سرمایه‌گذار پروژه‌ی پایانه‌ی آدینه‌ی کرمان، مجموعه‌ی سیتی‌سنتری در حاشیه‌ی پایانه‌ی آدینه احداث می‌کند.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از قابلیت‌های سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در راه آبادانی شهر، خاطرنشان کرد: وجود پایانه و مجموعه‌ی سیتی‌سنتر، سهم بسزایی در آبادانی جنوب‌غرب شهر کرمان داشته و این ناحیه از شهر را پررونق‌تر از گذشته خواهد کرد.
 
 
تصاویری از پایانه مسافربری آدینه کرمان که چندروز قبل به بهره برداری رسید
 
پایانه سافربری مدرن آدینه کرمان
 

برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه 7 خرداد1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 

شورای اسلامی شهر کرمان با پیش‌نهاد شهرداری کرمان در جهت احداث دو مجتمع تجاری و پارکینگ در میدان شهدا و پشت مسجدالرسول با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی موافقت کرد.
کارمانیا به نقل از کرنا به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور رییس شورا و شهردار کرمان و کلیه‌ی اعضای شورای اسلامی شهر کرمان در ساختمان شورا برگزار شد.
شهردار کرمان در حاشیه‌ی این مراسم ضمن اشاره به این که با پی‌گیری‌های صورت گرفته طی دو سال گذشته برای عرضه‌ی اوراق مشارکت جهت تامین بودجه‌ی اجرای دو پروژه‌ی تجاری و پارکینگ پشت مسجدالرسول و خیابان میرزارضا، متاسفانه بانک مرکزی در پایان سال گذشته با این اقدام موافقت نکرد؛ ادامه داد: بر این اساس با هم‌کاری و مشارکت یکی از سرمایه‌گذاران موفق کرمانی، مقرر شد دو مجتمع بزرگ تجاری و پارکینگ در پشت مسجدالرسول و میدان شهدا احداث شود.
وی هزینه‌ی پیش‌بینی شده برای احداث مجموعه‌ی یاد شده در میدان شهدا را 50 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: مساحت این مجموعه 600 مترمربع است که بر اساس ضوابط سازمان میراث فرهنگی تا 2500 مترمربع ساخت و ساز در آن انجام می‌شود.
وی ادامه داد: مقرر شده است زمین‌های اطراف این ملک نیز توسط سرمایه‌گذار خریداری شود و در جهت توسعه‌ی پروژه مورد استفاده قرار گیرد.
شهردار کرمان مساحت در نظر گرفته شده برای احداث مجموعه‌ی پشت مسجدالرسول را 10 هزار مترمربع اعلام کرد و افزود: هم اکنون سه هزار مترمربع آن تملک شده است و مابقی تملک‌ها نیز توسط شهرداری در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: در این مجموعه نیز 60 هزار مترمربع فضای تجاری و پارکینگ ایجاد می‌شود.
وی مجموعه‌ی پارکینگ و تجاری پشت مسجدالرسول را سهم شهرداری و مجموعه‌ی پارکینگ و تجاری میدان شهدا را سهم سرمایه‌گذار این مشارکت عنوان کرد.
سیف‌الهی در ادامه گفت: خوش‌بختانه زیرساخت‌ها در بخش جذب سرمایه‌گذار در کرمان به خوبی تقویت شده است و سرمایه‌گذاران نیز برای اجرای پروژه‌های مختلف در کرمان رغبت بیش‌تری پیدا کرده‌اند.
وی با بیان این که پی‌گیری برای اجرایی شدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری به سرعت در حال انجام است، گفت: راه پیش‌رفت شهر کرمان در گرو سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است که خوش‌بختانه با تلاش‌های صورت گرفته، این درخت هم اکنون به بار نشسته و اعتماد سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در کرمان جلب شده است که امیدواریم شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دوره‌ی بعد با تقویت نقاط مثبت و اصلاح نقاط ضعف، به ادامه‌ی این مسیر بپردازند.
در پایان این نشست، اعضای شورای اسلامی شهر کرمان با کلیات اجرای این دو پروژه موافقت کردند و مقرر شد قرارداد نهایی تنظیم و جهت تایید به شورای شهر فرستاده شود.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  جمعه 3 خرداد1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 

شهردار کرمان از افتتاح پایانه جدید شهر کرمان به همراه فاز دوم بوستان‌های مشاهیر و قلعه‌دختر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: پروژه راه اندازی اولین تله‌کابین شهر کرمان نیز به زودی کلنگ‌زنی خواهد شد.

 "ابوالقاسم سیف‌الهی" بعدازظهر دیروز دوشنبه، در آیین افتتاح بوستان فاطمیه شهر کرمان ضمن قدردانی از استاندار کرمان اظهار کرد: دور از انصاف است اگر از حمایت‌هاتی مادی و معنوی که استاندار محترم کرمان از شهردای داشته، قدردانی نکنیم.
وی با بیان اینکه "اسماعیل نجار" استاندار کرمان شخصیتی فرهنگی، اجرایی، عمرانی و مردمی است، گفت: اگر حمایت ایشان نبود شهرداری نمی توانست در کارهای خود به موفقیت برسد.
سیف‌الهی سپس بیان کرد: بوستان فاطمیه بر اساس طرح دروازه ریگ‌آباد شهر کرمان ساخته شده است.
وی افزود: این بوستان در یکی از محلات قدیمی شهر کرمان که مردمی نجیب،خونگرم و اصیل دارد، احداث شده است.
شهردار کرمان در ادامه، ازافتتاح تعدادی دیگر از پروژه‌های شهری طی هفته‌های آینده خبر داد و گفت: همزمان با ولات حضرت علی (ع) پایانه جدید شهر کرمان افتتاح می‌شود.
وی از بهره‌برداری از تقاطع روگذر میدان ابوذر، تقاطع بازرگانی و پل باقدرت نیز خبر داد و گفت: فاز دوم پارک مشاهیر، فاز دوم پارک قلعه دختر و اردشیر، بازارچه مصالح ساختمانی واقع در میدان بیرم‌آباد نیز طی هفته‌های آینده برای  استفاده در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
سیف‌الهی افزود: ساختمان جدید شهرداری مرکز نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.
وی ازکلنگ‌زنی پروژه راه‌اندازی اولین تله‌کابین در شهر کرمان نیز خبر داد و اظهار کرد: این تله‌کابین در محل پردیسان قائم قرار دارد.
شهردار کرمان ادامه داد: دو سالن کتابخانه و دو سالن ورزشی ویژه بانوان و آقایان و گالری نمایشگاهی در پارک مطهری کرمان نیز به زودی افتتاح و این مجموعه به یک مرکز تفریحی و فرهنگی تبدیل خواهد شد.
وی با اشاره به جذب 900 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خارجی در کرمان طی چند سال اخیر نیز گفت: همه این اقدامات برگ سبزی است از طرف ما به مردم کرمان.
سیف‌الهی اظهار کرد: مردم کرمان لایق بهترین‌ها و خدماتی والاتر از این هستند؛ کسانی که بعد از ما می‌آیند حتما کارهای بزرگتری انجام خواهندداد

برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  چهارشنبه 25 اردیبهشت1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
شهردار کرمان در حاشیه نشست عمومی شب گذشته  شورا گفت : پایانه ی جدید مسافر بری شهر کرمان (آدینه )در روزسوم خرداد ماه سال جاری همزمان با  میلاد امام علی (ع) به بهره برداری می رسد.
مهندس ابوالقاسم سیف الهی با بیان اینکه پایانه ی مسافربری آدینه بزرگترین پایانه ی مسافر بری در جنوب شرق کشور خواهد بود ،ادامه داد: این پایانه با همکاری و مشارکت بخش خصوصی احداث شده است و آماده ی بهره برداری است.
وی با بیان اینکه این پایانه به واحد های مختلف تجاری ،رفاهی و خدماتی مجهز شده است ، هدف از احداث این پایانه را رفاه حال مسافران ، ساماندهی اتوبوس ها و استقرار آنها در یک نقطه و هم چنین دسترسی همزمان مسافران و رانندگان به مراکز رفاهی و خدماتی مختلف عنوان کرد.
شهردار کرمان در بخش دیگری از صحبت های خود از بهره برداری مجموعه های فرهنگی پارک شهید مطهری ،فاز دوم پارک انقلاب ،پارک شهید و تعدادی از تقاطع های غیر هم سطح طی یک ماه آینده خبر داد.

برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه 24 اردیبهشت1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 
آیت الله هاشمی رفسنجانی دیروز کاندیداتوری خود را در انتخابات ریاست جمهوری ثبت کرد.رییس جمهور اسبق کشورمان که خود اهل شهرستان رفسنجان در استان کرمان است.کارنامه درخشانی در پیشرفت و سازندگی کشور از خود نشان داده است و به سردارسازندگی ایران مشهور است.به امیدپیروزی این چهره شاخص سیاسی کرمان زمین و ایران اسلامی

برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  یکشنبه 22 اردیبهشت1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  پنجشنبه 12 اردیبهشت1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 

 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  جمعه 6 اردیبهشت1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 

نخستین موزه ساعت در کرمان با نمایش ساعت های ساخت قدیم و ساعت های چوب ساز که به همت "سیروس ترابی" که اجداد وی در این زمینه فعالیت داشتند، جمع آوری شده است؛ افتتاح شد.

در این موزه ساعت هایی که در عصر ناصرالدین شاه به سفارش خاص دربار ساخته شده است نمایش داده شد؛ همچنین ساعت هایی که هنگام افتتاح راه آهن جمهوری اسلامی به تعدادی از افراد اعطاء شده است در این موزه وجود دارد.

ساعت های روسی، اولین ساعت اتوماتیک، اولین ساعتی که توسط فضانوردان شوروی در فضا آزمایش شده است نیز در این موزه نگهداری می شود.

قدیمی ترین ساعت این موزه که مربوط به 300 سال پیش است و همچنان کار می کند، بر جذابیت ساعت های این موزه افزوده است.

ساعت های دست سازی که کار هندوستان است و 150 سال پیش از طریق بمبئی به بندرعباس و از آنجا به کرمان رسیده است بخش قابل توجهی از ساعت های این موزه است.

 همچنین در این موزه تعدادی از سکه ها و تمبرهای قدیم و نیز ساعت های دست ساز نگهداری می شود.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  شنبه 31 فروردین1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 

مجموع بارش های اخیر در شهرهای استان کرمان:در رابر 81 میلیمتر، لاله زار 68، سیرجان و بافت 67، میان ده 60، کهنوج و جیرفت 54، قلعه گنج 52، شهربابک 51 گزارش شده است.

همچنین میزان بارندگی ها در رفسنجان 50، بم 49، عنبرآباد 44، بردسیر 32، ریگان و کرمان 30، زرند 29، کوهبنان، منوجان و فاریاب 27، ماهان 20، انار و فهرج 17، راور 16، گلباف 17، اروزئیه 12 و شهداد 9 میلیمتر ثبت شده است.

 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه 20 فروردین1392ساعت   توسط میثم انصاری راد  | 

ابزار هدایت به بالای صفحه