به کارمانیا، کرمان بزرگ خوش آمدید.استان کرمان و کلانشهر کرمان مرکز منطقه ای استان های جنوبشرق کشور است و هشتمین شهر بزرگ ایران
استان كرمان و كلانشهر كرمان، مرکز منطقه ای جنوبشرق ایران

اسلایدر

میدان آزادی کرمان


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ فروردین۱۳۹۴ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه ۲۶ اسفند۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  دوشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

 

 

کلانشهرکرمان لا مساحتی نزدیک به13000 هکتار یکی از شهرهای بزرگ ایران محسوب می شود و بسیاری از مراکز بزرگ اداری جنوبشرق کشور و نیز دانشگاه های مهم در این کلانشهرواقع شده است.این امر توجه بیشتر به شهرسازی را بیش از پیش مهم می سازد.ظاهرشهری دغدغه امروز بسیاری از شهرداری های کلانشهرهای کشور است و شهرداری کلانشهرکرمان نیز از این قاعده مستثنی نیست.مشکلی که در شهرکرمان این روزها به چشم می خورد ساختمان های نیمه کاره ای است که بعد از چندسال به همان صورت باقی مانده و تکمیل نشده اند و منظره بسیارزشتی به شهرداده اند. این در حالی است که این ساختمان ها در صورتیکه تکمیل شده بودند می توانستند نمای زیبایی به مناطق مختلف شهرکرمان بدهند.بعد از گذشت سال ها هنوز اقدامی جدی در مورد ساختمان های مخروبه در خیابان شریعتی کرمان صورت نگرفته است و این موضوع هم مانند ساختمان های نیمه  کاره چهره زشتی به خیابان مهم شریعتی کرمان داده است.این ساختمان ها می توانند بهترین موقعیت رابرای خیابان شریعتی کرمان ایجاد کنند.خیابانی که قرار است روگذرها و زیرگذرهای مختلفی را در آینده ای نزدیک به خود ببیند.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه ۱۴ بهمن۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

گزارش کرنا، بدنه‌سازی میدان شهدا، هشت میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که چهار میلیارد آن توسط استانداری و چهار میلیارد تومان توسط شهرداری پرداخت خواهد شد.

بدنه‌سازی میدان شهدا، در ادامه‌ی زیباسازی بازار کرمان، طی مدت 18 ماه اجرا خواهد شد.
براساس این طرح، رواق‌هایی به ارتفاع هشت متر با سقف گنبدی اطراف میدان ساخته می‌شود؛ ضمن این‌که شش دروازه در این طرح در نظر گرفته شده که نمادی از شش دروازه‌ی قدیم شهر کرمان است.
در این طرح، سردر مسجد جامع و نمای آن، هم‌چنان قابل رؤیت خواهد بود.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  شنبه ۴ بهمن۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

بزرگترین جنگل دست کاشت ایران در کلانشهرکرمان

جنگل قائم کرمان


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه ۲۳ دی۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

منبع پایگاه کرنا؛خوش‌خلق در بازدید از بازار بزرگ کرمان، اقدامات انجام‌شده در بازار را هم‌راستا با حفظ مبلمان سنتی بازار کرمان دانست و گفت: این طرح می‌تواند به عنوان الگویی برای سامان‌دهی بازارهای سنتی سایر شهرها باشد.

هم‌چنین در این بازدید مطرح شد، در این طرح  حدود 500 متر کانال زیرزمینی با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی در بازار شهر کرمان ایجاد شده و تمام تأسیسات برق‌رسانی به این کانال منتقل شده است که ضمن سامان‌دهی و بازسازی مجدد تأسیسات، امکان هرگونه دست‌کاری و تلفات را غیرممکن کرده است.   

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، از اقدامات ارزشمند شرکت توانیر استان برای کاهش پیک سال 93 تقدیر نیز کرد و بر انجام پروژه‌های مرتبط با طرح مهندسی جهادی کاهش تلفات، ضرورت توجه همه‌جانبه در تمام بخش‌های طراحی، مشترکان، بازرسی و بهره‌برداری، دست‌یابی به هدف‌گذاری انجام‌شده برای کاهش تلفات شرکت و تعامل و هماهنگی با مسئولان استانی برای برخورد و جمع‌آوری برق‌های غیرمجاز در حاشیه‌ی شهرها تأکید کرد.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آذر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

به گزارش کرنا، ظهر امروز هیأت سرمایه‌گذاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، به هم‌راه شهردار و رییس شورای اسلامی شهر کرمان، معاون فنی و عمرانی استاندار و معاونان فنی و برنامه‌ریزی شهردار کرمان و برخی از مدیران شهری، از بخش‌های مختلف شهر که پروژه‌های توسعه‌ی شهری برای آن‌ها تعریف شده است، برای تصمیم‌گیری در خصوص سرمایه‌گذاری و اجرای این پروژه‌ها بازدید کردند.
این هیأت سرمایه‌گذاری از مناطقی مانند پردیسان قائم، مسیر احداث تله‌کابین، پروژه‌ی کوثر، تقاطع غیرهم‌سطح بولوار هوانیروز و غدیر، رینگ بزرگ‌راهی شهر کرمان، جاده‌ی هفت‌باغ، سایت پیش‌نهادی برای تقاطع غیرهم‌سطح بولوار شاهد به جاده تهران، میدان آزادی و مسیر آزادی تا میدان شهدا بازدید کردند و شهردار کرمان در این بازدید، به معرفی اولویت‌ها برای اجرای پروژه‌های شهر کرمان پرداخت.
در ادامه، بعدازظهر امروز با حضور هیأت سرمایه‌گذاری، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر کرمان، معاونان استاندار و شهردار و سایر مدیران شهری نشستی در دفتر استاندار کرمان برگزار شد که در این نشست علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار کرمان، استان کرمان را هم در قبل از انقلاب و هم پس از آن، محور جنوب‌شرق کشور دانست.
وی افزود: استان کرمان با وجود لشکر 41 ثارالله و سردار قاسم سلیمانی در طول مدت زمانی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، بسیار تأثیرگذار بوده است.
وی با تأکید بر لزوم پیش‌برد استان به سمت پیش‌رفت و آبادانی گفت: از زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید، پروژه‌های متعددی در دو بخش معدنی و عمرانی و شهری در استان کرمان در حال اجراست.
استاندار کرمان با اشاره به این‌که تاکنون 52 هزار میلیارد تومان در استان کرمان سرمایه‌گذاری شده است، گفت: 13 درصد از این میزان تأمین مالی شده است.
رزم‌حسینی با اشاره به این‌که در حوزه‌ی شهری هم قرار شده است در خود شهرها اقداماتی برای به‌سازی و افزایش رفاه مردم انجام شود، گفت: مهم‌ترین اقدامات در حوزه‌ی شهری، اقدامات زیرساخت شهری است که استان کرمان در این زمینه عقب‌افتادگی‌های تاریخی فراوانی دارد.
وی با اشاره به این‌که سپاه در دوران دفاع مقدس، دفاع از انقلاب و کشور را به خوبی انجام داد، گفت: اکنون نیز سپاه تأثیر مهمی در سازندگی و آبادانی کشور دارد و این مهم بر هیچ کس پوشیده نیست.
استاندار کرمان گفت: امیدورایم با حضور هیأت سرمایه‌گذاری خاتم‌الانبیا و به ویژه مؤسسه‌ی تخصصی شهید رجایی در شهر کرمان، برند جدیدی ساخته شود و الگوی خوبی برای سایر استان‌ها بشویم.
رزم‌حسینی افزود: در پروژه‌ها، باید افق 50 سال آینده‌ی شهر کرمان در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به آغاز ساخت بهترین ترمینال هوایی کشور در استان کرمان گفت: از یک‌ماه پیش طی قراردادی، سرمایه‌گذار مربوط کار خود را برای ساخت بهترین و مجهزترین ترمینال هوایی کشور در استان کرمان شروع کرده است.
استاندار کرمان با بیان این‌که بقیه‌ی استان‌ها هم می‌توانند از این الگو استفاده کنند، گفت: فرودگاه پیش‌رفته و به‌روز با همه‌ی امکانات در کرمان ایجاد می‌‌شود.
رزم‌حسینی خطاب به سرمایه‌گذاران قرارگاه خاتم‌الانبیا گفت: نگران نقدینگی نباشید، اگر شهرداری هم نتوانست بخشی از هزینه‌ها را بپردازد، بودجه‌ی پروژه‌ها از منابع استانی و ملی تأمین خواهد شد.
معاون فنی و عمرانی استاندار کرمان نیز با اشاره به این‌که این سومین جلسه در حوزه‌ی عمران شهری با هیأت سرمایه‌گذاری خاتم‌الانبیاست، گفت: اولین تفاهم‌نامه با قرارگاه خاتم‌الانبیا در سال جاری در هفت حوزه‌ی عمرانی تنظیم و امضا شد.
محمدجواد کامیاب افزود: حوزه‌ی اول این تفاهم‌نامه، در حوزه‌ی آب منطقه‌ای، انتقال آب شهری و احداث سد مخزنی بوده که حوزه‌ی آب و فاضلاب شهری تکمیل شده است.
وی ادامه داد: تأمین و تجهیز برق منطقه‌ای، حوزه‌ی صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و حوزه‌ی شهری از دیگر حوزه‌های تفاهم‌نامه‌ی منعقدشده با قرارگاه خاتم‌الانبیاست.
معاون فنی و عمرانی استاندار کرمان افزود: موضوع اصلی تفاهم‌نامه‌ی این هیأت سرمایه‌گذاری در کرمان، طراحی و اجرای قطار شهری و تقاطع‌های غیرهم‌سطح در شهر کرمان است.
کامیاب به تشریح موارد بند «ه» تفاهم‌نامه‌ی پروژه‌های حوزه‌ی شهری پرداخت و گفت: پروژه‌های میدان آزادی تا میدان شهدا، بهمنیار تا پارک مطهری و ادامه‌ی بولوار کوثر از بلوار امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) تا غدیر دو، بخشی از این پروژه‌هاست.
معاون فنی و عمرانی استاندار کرمان گفت: روش‌های مختلف پیش‌نهادی برای اجرای پروژه‌ی میدان آزادی تا شهدا، تقاطع غیرهم‌سطح، گذرگاه هوایی و تونل است.
کامیاب هم‌چنین به بیان فازبندی و مسیر اجرای پروژه اشاره کرد.
وی ادامه داد: تقاطع هوانیروز و بولوار جمهوری، سطح دوم و سوم تقاطع ابوذر، تقاطع بولوار شهید صدوقی با راه آهن، تقاطع بولوار کوثر با راه‌آهن، تقاطع غیرهم‌سطح سمیه و تقاطع ولی‌عصر از پروژه‌های شهری در دستور کار است.
معاون فنی و عمرانی استاندار کرمان به منابع مالی این پروژه‌ها اشاره کرد و گفت: منابع مالی این پروژه‌ها به صورت نقدی و نیز از طریق تهاتر تأمین می‌شود.
کامیاب خاطرنشان کرد: این هیأت سرمایه‌گذاری از کوه‌های کرمان که بهترین جا برای سرمایه‌گذاری است، نیز بازدید کردند.
وی به منابع قابل تهاتر برای این طرح اشاره کرد و گفت: اراضی بام کرمان به مساحت هشت هکتار، اراضی طاهرآباد 60 هکتار، اراضی ملی حاجی آباد 16 هکتار، اراضی ملی هفت‌باغ متعلق به راه وشهرسازی 15 هکتار، اراضی هفت‌باغ به مالکیت منابع طبیعی 627 هکتار و اراضی ملی هایتک به مساحت هزار و 798 هکتار، منابع قابل تهاتری هستند که می‌توانند به اجرای این طرح کمک کنند.
فرماندهی گروه تخصصی شهید رجایی نیز گفت: پتانسیل‌های عمرانی سپاه برای سازندگی کشور در خدمت این قرارگاه گذاشته شده است.
وی افزود: اقدامات این قرارگاه تقسیم‌بندی‌هایی دارد که بخش سنگین و پل‌ها را پایگاه شهید رجایی انجام می‌دهد.
سردار اکبری با اشاره به این‌که با اقدامات این گروه سرمایه‌گذاری، تغییرات اساسی در شهر تهران ایجاد شده است، گفت: کاربرد تکنولوژی‌های نو و بومی‌کردن همه‌ی تجهیزات و دانش مورد استفاده، از ویژگی‌های پروژ‌های انجام‌شده توسط این گروه است.
وی با اشاره به ساخت پل بزرگ‌راه طبقاتی شهید صدر تهران، این پل را بزرگ‌ترین پروژه‌ی این گروه دانست و گفت: پل بزرگ‌راه طبقاتی شهید صدر تهران در سال 2014 در جایگاه چهارم به عنوان ابرپروژه‌ی جهان شناخته شده است.
فرمانده گروه تخصصی شهید رجایی افزود: در کرمان نیز از تکنولوژی‌های نو در پروژه‌های شهری استفاده خواهد شد.
سردار اکبری با بیان این‌که ما به دنبال کار اقتصادی نیستیم، افزود: اجرای به‌موقع کار برای ما نوعی درآمدزایی محسوب می‌شود.
وی افزود: به دلیل مشکل کارفرما (شهرداری کرمان) در تأمین منابع مالی پروژه‌ها، از روش تهاتر استفاده می‌کنیم تا کارفرما مجبور به پرداخت نقدی همه‌ی منابع مالی نباشد.
فرمانده‌ گروه تخصصی شهید رجایی ادامه داد: با حمایت خوب کارفرما، در کم‌ترین زمان ممکن پروژه‌ها را انجام می‌دهیم تا هم برای کارفرما و هم برای بهره‌بردار اقتصادی باشد.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این جلسه، استاندار کرمان را استانداری بومی و رزمنده توصیف کرد و گفت: چنین استانداری نیاز جدی استان بود که خوش‌بختانه محقق شد.
فتح‌الله مؤیدی افزود: امیدواریم حرکت جدی مورد نیاز استان که با تلاش استاندار و حضور سرمایه‌گذاران آغاز شده است، ادامه پیدا کند.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ آذر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

به گزارش کرنا، ابوالقاسم سیف‌الهی بعد ازظهر امروز در حاشیه‌ی جلسه‌ای که با حضور هیأت سرمایه‌گذاری مرکز تخصصی شهید رجایی وابسته به قرارگاه خاتم‌الانبیا، استاندار کرمان، رییس شورای اسلامی شهر کرمان و تعدادی از مسئولان شهری و استانی در محل هتل پارس کرمان برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص تفاهم‌نامه با این مرکز گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ی منعقدشده با قرارگاه خاتم‌الانبیا، قرار شد تعداد هفت تقاطع غیرهم‌سطح در شهر کرمان ساخته و هم‌چنین مطالعات ریلی شهر کرمان انجام شود.
وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه، حدود 400 تا 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در شهر کرمان انجام می‌شود که بخشی از آن‌را شهرداری و شورای شهر تأمین اعتبار می‌کند و بخش دیگر از طریق منابع حاصل از زمین‌هایی که مربوط به منابع طبیعی و راه و شهرسازی است و از سوی استانداری در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد، تأمین می‌شود.
شهردار کرمان ادامه داد: بخش دیگر منابع این پروژه‌ها، از محل تراکم و امتیازاتی که می‌توانیم در شهر بدهیم، تأمین خواهد شد.
سیف‌الهی به مفاد تفاهم‌نامه‌ی امضاشده با این گروه سرمایه‌گذاری نیز اشاره کرد و گفت: مقرر شد مطالعات مربوط به مجموعه‌ی این پروژه‌ها ظرف چهار ماه آینده انجام شده، نرخ‌ها مشخص شود و پس از انعقاد قرارداد، کار را شروع کنند.
وی افزود: دو تقاطع غیرهم‌سطح در بولوار کوثر، یک تقاطع دو سطحی در بولوار شاهد و بولوار صدوقی، و اجرای تقاطع‌های‌ غیرهم‌سطح در مسیر میدان آزادی، چهارراه سمیه، چهارراه ولی‌عصر تا میدان شهدا از جمله پروژه‌های شهری مورد توافق با مرکز تخصصی شهید رجایی است.
شهردار کرمان خاطرنشان کرد: اگر منابع مالی جواب دهد، اجرای تقاطع غیرهم‌سطح در سه‌راهی هوانیروز و سه‌راهی جاده‌ی جوپاری به این پروژه‌ها اضافه می‌شود.
سیف‌الهی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگارن در خصوص توجیه‌پذیربودن اجرای مترو در شهر کرمان، گفت: هنوز هم در این مورد بحث وجود دارد؛ اما قرار است که مطالعات مترو توسط این گروه سرمایه‌گذاری انجام شود و تصمیم نهایی در خصوص ساخت مترو در کرمان اتخاذ شود.
وی افزود: یکی از سه پروژه‌ی مترو، مونوریل و تراموا باید در شهر کرمان ساخته شود.
شهردار کرمان ادامه داد: هم‌زمان با انجام مطالعات قرارگاه خاتم‌الانبیا در خصوص مترو، دو گروه مالزیایی و چینی در مورد احداث مونوریل و ترموا مطالعات لازم را انجام می‌دهند.
سیف‌الهی خاطرنشان کرد: در نهایت، هر کدام از این سه پروژه که در شورای ترافیک مصوب شود، در شورای فنی، مصوبه‌ی شورای شهر را بگیرد، مقرون به صرفه‌تر باشد و چشم‌انداز بهتری در 50 و 100 ساله‌ی آینده‌ی شهر داشته باشد، اجرا می‌شود.
وی بیان کرد: اگر مجموع این هفت تقاطع‌ اجرا شود، با احتساب چهارده تقاطع فعلی، شهر کرمان تا 50 سال آینده نیازی به تقاطع نخواهد داشت.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ آذر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

مدیرکل فرودگاه های استان کرمان از ایجاد پایانه جدید 18 هزار متری خطی فرودگاه بین المللی کرمان با طراحی روز دنیا و تجهیزات نوین به جای بنای فعلی این پایانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد نخعی گفت: هماهنگی های قانونی قبلی از جمله دریافت مجوز، انتشار آگهی مزایده و سایر موارد انجام شده است.

وی افزود: بنا به کارشناسی های به عمل آمده در مورد کیفیت فنی و اسکلت پایانه 15 هزار متری فرودگاه کرمان با توجه به تاثیر موثر و مستقیم عوامل جوی بر این سازه و کاهش کارایی و توان اسکلت، طرح جمع آوری این اسکلت فلزی به تایید گروه مشاوران، شرکت فرودگاه های کشور و استانداری کرمان رسید.

محمد نخعی گفت: در بازدیدها و جلسات متعدد با حضور صاحب نظران و مشاوران فنی شرکت فرودگاه های کشور، استان و بخش خصوصی پایانه جدید با مصالح و تجهیزات نوین و به روز پس از پایان عملیات جمع آوری بنای اسکلتی قدیمی در همان محل احداث می شود.

وی کمبود شدید فضای پایانه ای، درخواست های مکرر مردمی نبود، امکان پذیرش پروازهای همزمان، ازدحام مسافران و کمبود تجهیزات فرودگاهی را از عوامل سرعت بخشی به این عملیات خواند.

مدیر کل فرود گاههای استان  تصریح کرد: استاندار کرمان و رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور در جلسات متعدد بر احداث پایانه نوین خطی، پیشرفته و مجهز تاکید و برابر مصوبات مقرر شد تا این پایانه به روش BLTاز سوی هواپیمایی ماهان به عنوان مشارکت بخش خصوصی برای شرکت فرودگاه های کشور احداث و تحویل شود.

وی گفت: در عملیات جمع آوری اسکلت قدیمی که هم اکنون آغاز شده، حجمی معادل دو هزار و 500 تن آهن مستعمل از این بنا در بازه زمانی سه ماه توسط بخش خصوصی و م


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  یکشنبه ۱۶ آذر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

شهردار کرمان گفت: دو مسیر خط ریلی برای شهر کرمان پیش‌بینی شده است.

به گزارش کرنا، ابوالقاسم سیف‌الهی عصر امروز در جلسه‌ی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان کرمان افزود: دو خط ریلی که به صورت منوریل از فروگاه کرمان تا میدان شهدا و از پل ولایت تا محور هفت‌باغ راه‌اندازی می‌شود، به اعتباری حدود 600 میلیارد تومان نیاز دارد.
وی هم‌چنین با بیان این‌که کوه‌های صاحب‌الزمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) هم از نظر معنوی ارزشمند است و هم حدود 180 متر از سطح شهر کرمان ارتفاع دارد، گفت: پایین‌دست این کوه‌ها، به دلیل وجود 230 هکتار جنگل دست‌کاشت، منطقه‌ای بسیار زیبا و جذاب است؛ ضمن این‌که در این منطقه تله‌کابین نیز در دست اجراست.
شهردار کرمان افزود: بالای ارتفاعات مسجد صاحب‌الزمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) که بام کرمان نام دارد نیز، ظرفیت خوبی برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی راه‌اندازی هتل و مجموعه‌ی تفریحی است.
وی با بیان این‌که برای رسیدن به بام کرمان، جاده‌ای در حال احداث است، سرمایه‌گذاری مورد نیاز در بام کرمان را 50 میلیارد تومان دانست.
شهردار کرمان هم‌چنین با بیان این‌که در افق 1404 جمعیت کرمان به یک میلیون و 200 هزار نفر می‌رسد، بیان کرد: در حال حاضر حدود یک میلیون و 250 هزار سفر در روز در شهر کرمان انجام می‌شود؛ ضمن این‌که در افق 1404 کرمان علاوه بر رونق صنعتی، معدنی و کشاورزی به قطب اقتصادی جنوب‌شرق کشور تبدیل می‌شود و صنعت گردشگری در این استان رونق خواهد داشت.
سیف‌الهی افزود: هم‌چنین حضور 100 هزار دانشجو، کرمان را به یک شهر دانشگاهی تبدیل کرده است.
شهردار کرمان به ایجاد تقاطع‌های غیرهم‌سطح برای رفع مشکل ترافیکی کرمان اشاره کرد و افزود: سه تقاطع غیرهم‌سطح در کرمان توسط مشارو طاها از مشاوران قرارگاه خاتم احداث شده است و با توجه به توان زیاد این قرارگاه، درخواست هم‌کاری در زمینه‌ی احداث پل‌های غیرهم‌سطح کرمان را داریم.
سیف‌الهی به تقاطع غیر هم‌سطح بولوار راه‌آهن به بولوار خلیج فارس (جاده‌ی تهران) اشاره کرد و افزود: این محور، یکی از محورهای ارزشمند شهر کرمان است که حدود 25 میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد.
شهردار کرمان ادامه داد: تقاطع بولوار 45 متری کوثر نیز 25 میلیارد تومان هزینه دارد.
وی هم‌چنین از پشتیبانی استاندار کرمان برای احداث پروژه‌ی کوثر تقدیر کرد.
سیف‌الهی با بیان این‌که شهردای کرمان آمادگی دارد طی پنچ سال، هزینه‌ی احداث این تقاطع را از راه‌های پرداخت وجه نقد، اعطای زمین و پروانه و تفکیک اراضی به سرمایه‌گذار پرداخت کند، گفت: با توانی که قرارگاه خاتم دارد، این پروژه می‌تواند طی دو سال به بهره‌برداری برسد.
سیف‌الهی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از پروژه‌های مهمی که در شهر کرمان وجود دارد، پروژه میدان آزادی و محور میدان آزادی و خیابان شریعتی کرمان است که ترکیبی از شش پل و تقاطع غیرهم‌سطح است.
وی افزود: این پروژه حدود 70 میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد و اگر این پروژه در مرکز شهر اجرا شود، تحول بزرگی در کرمان اتفاق می‌افتد.
سیف‌الهی ادامه داد: شهرداری کرمان نیز آمادگی دارد، طی برنامه‌ی پنج ساله از محل درآمدهای ذکرشده‌ی شهرداری، هزینه آن را پرداخت کند.
وی خاطر نشان کرد: با هم‌کاری قرارگاه خاتم، این پروژه طی دو سال به بهره‌برداری می‌رسد.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  چهارشنبه ۵ آذر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

به گزارش کرنا به نقل از روابط‌عمومی شهرداری کرمان، این موضوع در نشستی با حضور شهردار کرمان، معاونان برنامه‌ریزی و اقتصادی و حمل و نقل ترافیک شهرداری، جمعی از مدیران شهرداری و نمایندگان سرمایه‌گذار «چینی – مالزیایی» در محل دفتر شهردار کرمان بیان شد.
در این نشست اعلام شد؛ تفاهم اولیه‌ی سرمایه‌گذار و مسئولان شهرداری پیش از این در تهران انجام و بر اساس آن مقرر شده بود که با حضور گروه تکنیکال سرمایه‌گذار، مطالعات و بررسی‌های اولیه وضعیت جغرافیایی، امکان احداث، تعیین بهترین گزینه، تراکم زمین، موضوع عبور و مرور و ترافیک شهری کرمان و تمام موضوعات مرتبط با حمل و نقل درون شهری آغاز شود.
هم‌چنین در ادامه‌ی این مطالعات، گروه دیگری از سوی سرمایه‌گذار به انجام مطالعات میدانی بیش‌تر برای پیش‌نهاد گزینه‌ی مناسب احداث قطار شهری، تراموا یا مونوریل بپردازد .
مسیر فرودگاه تا مسجد صاحب‌الزمان(عج‌الله‌تعالی‌فرجه) و مسیر پل ولایت تا میدان اول هفت‌باغ به‌عنوان فاز اولیه این پروژه از سوی شهرداری کرمان پیش‌نهاد شده است.
شایان ذکر است؛ سرمایه‌گذار نیز پیش‌نهاد به‌کارگیری تکنولوژی جدید استفاده از قطار شهری هیبرید که انرژی اولیه خود را از CNGگرفته و پس از آن با تولید برق به حرکت خود ادامه خواهد داد را ارایه کرده است .
بر این اساس، سرمایه‌گذار خواهان اجرای بخشی از این سیستم به‌صورت نمونه و پایلوت پیش از اجرای طرح اصلی در کرمان است .
در این نشست هم‌چنین اعلام شد، با توجه به انجام تفاهم اولیه و انجام مطالعات مقدماتی، تفاهم‌نامه‌های اصلی احداث قطار شهری(تراموا یا مونوریل) در کرمان با حضور مسئولان استانی، شهرداری و سرمایه‌گذار به امضا خواهد رسید .


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  چهارشنبه ۵ آذر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

کرمان امروزه یکی از کلانشهرهای کشور به شمار می رود. شهری که با قرارگرفتن در منطقه جنوبشرق کشور و برخورداری از دانشگاه های معتبر، آثارتاریخی و کارخانجات متعدد یکی از شهرهای مهم ایران است. کرمان همچنین به عنوان یکی از شهرهای اجرا کننده گردشگری سلامت در برنامه خود می باشد و اهمیت های شهر فراتر از این نیز است.به همین دلیل حمل و نقل شهری مدرن نیاز این شهرکشورمان است. طرح تراموا که مورد تصویب واقع شده است در دو خط قرار است که در کلانشهرکرمان اجرا شود که مسیر آن از فرودگاه بین المللی کرمان تا میدان بزرگ شهدا و از پل فجر تا پل ولایت درنظرگرفته شده است.طرح را احتمالا یک شرکت چینی برعهده خواهد گرفت.این طرح نخستین قطارشهری کشور به روش راموا است که در صورت اجرا تا 30 درصد سفرهای تک سرنشین شهری را کاهش می دهد و سهم بسزایی در کاهش ترافیک کرمان خواهد داشت.عرض هر واگن تراموا یک متر و هفتاد و پنج سانتی متر و مسیررفت و برگشت آن به عرض 5 متر نیازمند است.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه ۲۰ آبان۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

گزارش به صورت خلاصه ازسایت خبرگزاری مهر؛محمد ابراهیمی، کارشناس عمران شهری در گفتگو با مهر اظهارداشت: یکی از زمینه های توسعه استان کرمان وضعیت طبیعی است که در این شهر وجود دارد در واقع در قسمت شرقی شهر کرمان شاهد وجود کوهستانهای مرتفع هستیم که در دامنه این کوهها نیز بزرگترین جنگل دست کاهش کرمان واقع شده است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر دو قله مرتفع نیز در قلب شهر کرمان قرار گرفته است که دو قلعه بزرگ دختر و اردشیر بر روی این قله های واقع شده است.

ابراهیمی ادامه داد: از مدتها قبل بحث احداث تله کابین در دستور کار قرار داشته است و امیدواریم این پروژه در نهایت در شهر کرمان به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به وجود جنگل در مسیر تله کابین گفت: آنچه در زمینه اجرای این پروژه اهمیت دارد تامین اعتبار طرح و تامین قطعات است که امیدواریم پیمانکار قادر به انجام آن باشد ضمن اینکه باید پروژه به گونه ای اجرا شود که به جنگل و محوطه های باستانی شهر کرمان نیز دچار صدمه نشود.

 استفاده از سیستمهای نوین در پروژه تله کابین کرمان

شهردارکرمان از وجود طرح مشاور مشتاق برای قسمت مسطح بالای کوه خبر داد و گفت: در این طرح مجموعه های تفریحی اقامتی  پیش بینی شده است.

وی برخی ویژگی های این طرح را زیبایی مسیر انتخاب شده  توسط سرمایه گذار ، طول مناسب مسیر، نبود ملک در مسیر طرح ، حفظ درختان جنگل ، وجود پارکینگ مناسب برای دسترسی شهروندان و دید مناسب در شب  اعلام نمود.

ابوالقاسم سیف الهی همچنین استفاده از سیستم های نوین جهت راه اندازی این تله کابین را از مهمترین ویژگی نخستین تله کابین جنوب شرق کشور برشمرد.

تله کابین از سال 94 به بهره برداری می رسد

محمد اکبرزاده مدیرعامل شرکت تله‌کابین ایران با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تله‌کابین پردیسان قائم کرمان از ابتدای سال آینده، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، عملیات اجرایی این طرح یک سال طول خواهد کشید و از ابتدای سال 94  تله‌کابین پردیسان قائم کرمان آماده‌ بهره‌برداری خواهد بود.

وی افزود: هزینه‌های اجرای طرح بین 17 تا 20 میلیارد تومان است که توسط موسسه‌ی مالی و اعتباری عسکریه پرداخت می‌شود.

اکبرزاده ادامه داد: قرارداد اجرای طرح به صورت BOTاست به این شکل که پس از اجرای تله‌کابین طرح به مدت ده سال توسط سرمایه‌گذار مورد بهره برداری قرار می‌گیرد و سپس به روزرسانی و تحویل شهرداری کرمان می‌شود.

وی در عین حال خاطر نشان کرد: اجرای تله‌کابین پردیسان قائم با استفاده از تکنولوژی و سیستم‌های به روز دنیا انجام می شود و طول عمر این‌گونه خط‌های تله‌کابین بیش از 40 سال خواهد بود؛ بنابراین یک خط ده ساله هنوز خطی نو محسوب می‌شود.

زیباترین مسیر برای احداث تله کابین تعیین شده است

وی افزود: با استقبالی که در یک سال اخیر از سوی مسئولین و مردم دیده‌ایم اجرای تله‌کابین پردیسان قائم، سرمایه‌گذاری خوبی خواهد بود.

اکبرزاده هم‌چنین به مطالعات یک ساله در خصوص اجرای این طرح اشاره و خاطر نشان کرد: 7 مسیر برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد که نهایتا با بررسی‌های علمی و جانمایی که انجام شد، مسیر شماره‌ چهار برای اجرای تله‌کابین تایید شد.

وی افزود: میدان اول بلوار جبلیه ایستگاه اول خط است و تا ایستگاه دوم که بالای کوه‌های مسجد صاحب‌الزمان است هزار و 400 متر طول خط خواهد بود.

اکبرزاده ادامه داد: اگر سرعت متغیر خط را بین 3 تا 6 متر بر ثانیه در نظر بگیریم حدود 8 تا 12 دقیقه طول می‌کشد تا کابین به قله‌ کوه برسد که زمان نسبتا خوبی است.

وی با اشاره به انجام محاسبات فنی طرح و در نظر گرفتن ریزمشخصات آن، اظهار داشت: برای اجرای این طرح 17 دکل پیش‌بینی شده است؛ ضمن این‌که اجرای ایستگاه‌ها و دکل‌ها به‌گونه‌ای انجام می‌شود که هیچ آسیبی به جنگل نمی‌رسد و حتی یک درخت هم قطع نمی‌شود.

اکبرزاده افزود: تمام استانداردها و آیین‌نامه‌های مربوط به اجرای خطوط بالابر در اجرای این تله‌کابین لحاظ شده است.

وی ادامه داد: اختلاف ارتفاع از ایستگاه اول تا ایستگاه دوم 204 متر است؛ ضمن این‌که نما و چشم‌انداز این خط بر اساس نظریات کارشناسانی که در ایران در زمینه‌ اجرای خطوط تله‌کابین مشغول هستند بسیار قابل توجه است.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  جمعه ۱۶ آبان۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

شهردار کرمان گفت: اجرای طرح تله‌کابین کرمان از محل گنبد جبلیه نهایی شده و نیاز به جاده دسترسی دارد که این جاده از سوی مشاور بررسی و گزینه مورد نظر اعلام شده است.
نمایش عکس در اندازه واقعی

به گزارش کرمان فردا به نقل از فارس، ابوالقاسم سیف‌اللهی در نشست بررسی پروژه‌های موسسه عسکریه در کرمان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان اظهار داشت: تله‌کابین جنگل قائم‌شهر کرمانی یکی از پروژه‌های موسسه مالی و اعتباری عسکریه در کرمان است که باید برای کوه‌های مسجد صاحب‌الزمان (عج) ارائه شود.

وی بیان داشت: بام کرمان شامل هتل، مجموعه اقامتی و تفریحی است که در ارتفاعات کوه‌های مسجد صاحب‌الزمان (عج) پیش‌بینی شده است.

شهردار کرمان ادامه داد: اجرای طرح تله‌کابین از گنبد جبلیه نهایی شده است و نیاز به جاده دسترسی دارد که این جاده از سوی مشاور بررسی و گزینه مورد نظر اعلام شده است و در آینده می‌تواند، راه دسترسی باشد.

سیف‌اللهی طرح بهار رضوی، ساختمان شهرداری، تله‌کابین و اجرای چهار مجموعه مشاغل مزاحم را از جمله پروژه‌های موسسه مالی و اعتباری عسکریه در شهر کرمان برشمرد.

وی افزود: منطقه جنوب شرق به کشتارگاه صنعتی نیاز دارد و در صورت ساخت این کشتارگاه در کرمان ظرفیت بسته‌بندی و توزیع گوشت در منطقه جنوب شرق و صادرات گوشت وجود دارد.

شهردار کرمان تصریح کرد: مجموعه مشاغل مزاحم در چهار طرف شهر کرمان توسط موسسه مالی و اعتباری عسکریه احداث می‌شود.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  شنبه ۱۰ آبان۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان، از حضور رییس پژوهشکده علوم اعصاب دانشگاه سائو پولو برزیل در کرمان خبر داد.
به گزارش کرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، عباس پرداختی افزود: پروفسور کارلوس توماز، قرار است 9 و 10 آبان‌ماه جاری در کرمان حضور یابد و از مرکز علوم اعصاب شناختی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بازدید کند.
وی اضافه کرد: این بازدید، فرصت خوبی برای دانشگاه است تا در راستای ارتقای روابط بین‌الملل به‌ویژه در زمینه‌ی علوم اعصاب، هم‌کاری‌های خوبی داشته باشد و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارد.

معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مرکز علوم اعصاب کرمان، مرکز علوم اعصاب شناختی را پایه‌گذاری و از سه سال پیس فعالیت خود را با عقد تفاهم‌نامه‌ای با مؤسسه‌ی Riken ژاپن آغاز کرده است.
لازم به ذکر است؛ مرکز علوم اعصاب شناختی، در ابتدای جاده‌ی هفت‌باغ کرمان راه‌اندازی شده است.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  چهارشنبه ۳۰ مهر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

نقل خبر از پایگاه کرنا؛ شهردار کرمان با اعلام شروع مذاکرات با سرمایه‌گذار چینی در خصوص احداث قطار شهری و ریلی در شهر کرمان گفت: برای انجام این سرمایه‌گذاری، استعلامات لازم در خصوص سرمایه‌گذار اخذ شده است. 


 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  چهارشنبه ۳۰ مهر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

به گزارش کرنا، ابوالقاسم سیف‌الهی، صبح روز سه‌شنبه در مراسم آغاز عملیات عمرانی احداث فاز دوم بولوار کوثر که در محل پروژه و با حضور استاندار و معاونان وی، مسئولان استانی، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر کرمان برگزار شد، ضمن تشکر از مالکان منطقه‌ی حسن‌آباد و اعضای هیأت مدیره‌ی بنیاد قدس که هم‌کاری خوبی برای اجرایی شدن فاز دوم بولوار کوثر داشته‌اند، گفت: فاز دوم بولوار کوثر، با اعتبار 2 میلیارد و 400 میلیون تومان اجرا خواهد شد. 

وی امسال را سال خوبی برای استان و شهرستان کرمان دانست و افزود: با حضور استاندار پرتلاش و تیم بومی و کرمانی وی و در چارچوب سیاست‌های استاندار حول محور ولایت و توسعه و نیز با همت شورای اسلامی شهر و شهرداری، تحولات ارزش‌مندی در شهر کرمان در حال شکل‌گیری است. 
شهردار کرمان با اشاره به پایان پروژه‌ی بازسازی بازار کرمان و بهره‌برداری از آن ظرف سه روز آینده، گفت: همان‌طور که استاندار خواسته بودند، بازسازی بازار قبل از ماه محرم به پایان خواهد رسید. 
سیف‌الهی، با اعلام آغاز عملیات اجرایی کمربند سبز به اجرایی شدن پروژه‌ی میدان شهدا ظرف یک ماه آینده اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی، بازسازی و زیباسازی ورودی شهر کرمان از سمت بولوار شهید صدوقی(جاده‌ی تهران) نیز آغاز شده و نوروز امسال، ورودی زیبایی برای ورود گردش‌گران به شهر کرمان خواهیم داشت. 
وی، کارهای زیربنایی را هزینه‌بر و زمان‌بر دانست و افزود: در آخرین جلسه‌ی شورای اسلامی شهر کرمان، موافقت شد 7 میلیارد تومان برای تملک پل‌ سه‌راهی معلم تأمین شود و این پل، ظرف دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. 
شهردار کرمان، با اشاره به این‌که تملک لازم برای پل بازرگانی انجام شده است، گفت: فضای سبز و نورپردازی پل چهارراه جوپاری و پل بازرگانی انجام می‌شود. 
سیف‌الهی ادامه داد: مشکل مربوط به پیمان‌کار پل سیدی نیز رفع خواهد شد. 
وی افزود: مجوز ترک تشریفات اجرای پل باقدرت هم اخذ شده است. 
شهردار کرمان با تأکید بر اهمیت جذب سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های شهرداری، گفت: خوش‌بختانه، سیاست «مدیریت بدون پول» استاندار کرمان و هم‌کاری و هم‌دلی رییس و اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، موجب اجرای پروژه‌های بسیار خوبی در شهر کرمان شده است. 
سیف‌الهی افزود: در پروژه‌های مشارکتی، تمام سعی شورای اسلامی شهر کرمان، حفظ حقوق شهرداری و شهروندان بوده است. 
وی ادامه داد: ما نیز سعی کرده‌ایم، منافع سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی را تأمین کنیم، تا برای سرمایه‌گذاری بیش‌تر در شهر کرمان، دل‌گرم و تشویق شوند. 
شهردار کرمان با اعلام شروع مذاکرات با سرمایه‌گذار چینی در خصوص احداث قطار شهری و ریلی در شهر کرمان گفت: برای انجام این سرمایه‌گذاری، استعلامات لازم در خصوص سرمایه‌گذار اخذ شده است. 
وی، اجرای پروژه‌ی ساخت بولوار کوثر(45 متری سیدی) را که محوری «شرقی – غربی» است، تحقق یکی از آرزوهای دیرینه‌ی مردم کرمان دانست و گفت: در شهر کرمان، خیابان‌ها و بولوارهای «شمالی – جنوبی» زیادی داریم؛ اما خیابان «شرقی – غربی»، کم‌ است که موجب ایجاد گره‌های ترافیکی در محورهای «شرقی – غربی» شهر شده است.   


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  چهارشنبه ۳۰ مهر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

جام جم آنلاین گزارش داد:

باغ فتح‌آباد کرمان که از قدیمی‌ترین باغ‌های تاریخی این استان محسوب می‌شود، سال‌ها در انزوا و رو به فراموشی رها شده بود، اما این روزها استادکاران و مرمتگران کرمانی به صورت مستمر در حال بهسازی این باغ هستند تا بعد از سال‌ها بار دیگر این عمارت زیبای تاریخی رونق گیرد.

 محمد ناصری، فعال گردشگری درباره این باغ به مهر گفت: باغ فتح آباد از آثار عصر قاجار و از یادگارهای فضلعلی خان بیگلربیگی است و به همین دلیل آن را باغ بیگلربیگی می گویند و در روستای اختیارآباد واقع شده است. این باغ الگوی احداث باغ شاهزاده ماهان نیز بوده است.

وی افزود: عبور آب فتح آباد از میان این باغ به آن صفا و طراوت خاصی می داد. زمان احداث این باغ به حدود سال های 1255 می رسد. مصالح ساختمان ها از خشت خام و تزیین آن با گچ و مقابل سردر باغ حوضی به ابعاد 60 در 5 متر با فواره های زیبا طراحی شده بود.

استاندار کرمان نیز با اشاره به این که یکی از طرح های مهم در استان کرمان، احیای صنعت گردشگری در این استان تاریخی است، گفت: از ابتدای سال جاری، کار مرمت باغ فتح آباد در کرمان آغاز شده است و با فعال شدن این باغ، زمینه برای توسعه گردشگری در کرمان مهیا می شود.

علیرضا رزم حسینی افزود: طبق پیش بینی های صورت گرفته، انتظار داریم این باغ در دهه فجر به بهره برداری برسد.

به گفته استاندار کرمان، عملیات مرمت و بازسازی این باغ هم اکنون بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تمام تلاش دستگاه های مختلف استان کرمان روی بازسازی این باغ متمرکز شده است و سعی داریم این باغ را که به دلیل بی توجهی به مخروبه تبدیل شده بود، به یک مرکز گردشگری تبدیل کنیم. طرح هایی همچون احداث شهربازی در کنار این مجموعه و همچنین کشت وسیع گیاهان دارویی در اطراف این باغ، در دستور کار قرار دارد.

علی مهاجری، مدیرکل میراث فرهنگی کرمان نیز اظهار کرد: یکی از اهداف میراث فرهنگی استان کرمان، مرمت و تغییر کاربری بناهای تاریخی در راستای درآمدزایی برای این استان است.

وی افزود: سال ها این بنا به حال خود رها شده بوده و هم اکنون شاهد روند بهبود وضع این بنا هستیم که می تواند شهر کرمان را با قابلیت های جدید گردشگری مواجه کند و حتی این باغ که الگوی احداث باغ شاهزاده ماهان بوده است، می تواند ثبت جهانی شود.

وی بیان کرد: تمام مراحل بازسازی و احداث امکانات در اطراف این باغ براساس اصول و مقررات میراث فرهنگی صورت خواهد گرفت و مردم کرمان بزودی شاهد رونق باغ فتح آباد خواهند بود و فصل جدید گردشگری در کرمان آغاز می شود.


عکس ها از پایگاه خبری کرنا

تصاویر بازدید استاندار کرمان از روند بازسازی باغ تاریخی فتح آباد کرمان،باغی که فراموش شده بود


 

 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  یکشنبه ۲۷ مهر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

خبرگزاری تسنیم: استاندار کرمان با بیان اینکه کاروانسرای میرزا حسین خان کرمان بازسازی می‌شود، گفت:حمام ابراهیم خان ظهیرالدوله نیز باید طبق مقررات میراث فرهنگی احیا شود.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات حمام ابراهیم خان ظهیرالدوله در بازار طلافروشان کرمان که با حضور جمعی از معاونان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و نمایندگان صنف طلافروشان برگزار شد، اظهار کرد: حمام ابراهیم خان ظهیرالدوله باید به عنوان اثر مهم میراث فرهنگی توسط نمایندگان موقوفه، میراث فرهنگی و شهرداری کرمان مورد بررسی قرار گیرد و ظرف مدت 3 هفته طرح پیشنهادی نماینده موقوفه ارائه شود.

استاندار کرمان خواستار کارشناسی بازسازی کاروانسرای میرزا حسین خان توسط میراث فرهنگی شد و افزود: باید عملیات بهسازی این کاروانسرا توسط نمایندگان صنف طلافروشان زیر نظر میراث فرهنگی انجام گیرد و عملیات فنی نیز طی یک ماه و نیم اجرا شود.

رزم حسینی افزود: باید نمای مدرسه ابراهیمیه بازار طلافروشان نیز توسط موقوفه برابر نظر میراث فرهنگی مرمت و بازسازی شود.

استاندار کرمان، خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه‌های قبلی شهرداری کرمان برای مدرسه حیاتی، معادل قیمت کارشناسی، زمین با کاربری آموزشی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد و به ازای آن سند به نام شهرداری منتقل و شهرداری نیز نسبت به بازسازی و استفاده نهایی از آن اقدام کند.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  شنبه ۲۶ مهر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

 

مسجد جامع تاریخی کرمان، استفاده از عکس های اختصاصی وبلاگ فقط با ذکر منبع بلامانع است

مسجد جامع تاریخی کرمان


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  جمعه ۱۸ مهر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

کرمان فردا خبرداد؛ همزمان با دومین روز از دهه ولایت و امامت سایت دائمی نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق کشور شامگاه ( 14 مهر ) با حضور علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان، مراد علیزاده مدیرعامل صنایع ملی مس ایران و جمعی از مسئولان استانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

در این مراسم که با برگزاری نمایشگاه ساختمان همراه بود، مجید آنتیکی نژاد مدیر عامل شرکت توسعه و آبادانی استان کرمان با بیان اینکه سایت دائمی نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق کشور در فضایی به مساحت 240 هکتار پیش بینی شده است، گفت: در فاز اول، نمایشگاه در 6 هزار متر مربع با سازه بتنی احداث شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز فاز اول نمایشگاه با اجرا و تکمیل محوطه سازی و فضای سبز اطراف نمایشگاه، احداث و تکمیل پارکینگ و سرویس های بهداشتی و اجرای مخازن آب و سیستم آبرسانی داخلی نمایشگاه به بهره برداری می رسد، خاطر نشان کرد: اجرای بلوار اصلی ورودی، اجرای سیستم برق و روشنایی معابر و سالن ها و همچنین اجرای بستر ارتباطی پر سرعت با فیبر نوری نیز در فاز اول افتتاح و به بهره برداری رسید.

آنتیکی نژاد با بیان اینکه فاز دوم سایت دائمی نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق کشور نیز طراحی و روند اجرایی آن در حال انجام است، گفت: در فاز دوم این نمایشگاه بین المللی ایجاد فضاها و سالن های نمایشگاهی جانبی، احداث مجتمع متمرکز شامل بانک ها، فروشگاه های زنجیره ای، هتل، رستوران ها و کافی شاپ پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه همچنین در فاز دوم مجموعه ای تحت عنوان شهر قدیمی کرمان شامل اقامتگاه های سنتی، کاروانسرا و بازارهای متنوع ساخته می شود، از سرمایه گذاران دعوت کرد: برای تسریع در احداث فاز دوم نمایشگاه و توسعه و آبادانی استان کرمان در این بخش سرمایه گذاری کنند.

گفتنی است سایت دائمی نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق کشور در کرمان، در فاصله 12 کیلومتری جاده کرمان، باغین روبروی شهرک صنعتی خضراء واقع شده است.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه ۱۵ مهر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

کرمان فردا خبرداد؛ علیرضا رزم‌حسینی شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح سایت دائمی نمایشگاه‌های استان که همزمان با برگزاری دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان در کرمان برگزار شد، اظهار کرد: استان کرمان در راستای اجرای برنامه‌های توسعه‌ای خود موفق به جذب سرمایه‌گذاران زیادی شد که منتج به کسب رتبه نخست در جذب سرمایه‌گذار در کشور شد.
وی بیان کرد: در شرایطی که اجرای مثلث توسعه اقتصادی و نه مثلث توسعه سیاسی، در استان در دستور کار قرار دارد، نمایندگان اصولگرا و متدین در راس مثلث، کارگزاران حکومتی در راس دیگر و سرمایه‌گذارانی که سال‌ها از آنها غفلت شده، در راس سوم مثلث قرار دارند.
استاندار کرمان تصریح کرد: ائمه جمعه و روحانیت نیز به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه بر فعالیت این مثلث نظارت دارند.
رزم‌حسینی با بیان اینکه نقش روحانیت به ویژه ائمه جمعه در تغییر نگرش به سرمایه‌گذاران بسیار مهم و کلیدی است گفت: دیگر زمان آن که برخی از روحانیت یا ائمه جمعه به سرمایه‌گذاران لقب زالو صفتانی که خون مردم را می‌خورد، دادند، گذشته است.
وی بیان کرد: امروز ائمه جمعه به گونه‌ای از سرمایه‌گذاران و کاری که در ایجاد شغل انجام می‌دهند،حمایت می‌کنند.
استاندار کرمان با اشاره به کسب رتبه نخست اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط استان کرمان گفت: استان کرمان به زودی شهر نمونه اقتصاد مقاومتی را با واگذاری به یک کمپانی غیردولتی و خصوصی بنا می‌کند.
رزم‌حسینی اظهار کرد: کرمان آمادگی دارد تا در راستای سیاست‌های رئیس جمهور، بخش خصوصی را در عمل و نه در شعار فعال کرده و از حضور و توانمندی این بخش استفاده کند.
وی تصریح کرد: توجه مدیران کشور و استان به بخش خصوصی مسئولیت شرکت‌های توسعه‌گرا در استان را سنگین‌ترمی‌کند.
استاندار کرمان گفت: شرکت‌های توسعه‌گرایی نظیر شرکت ملی مس ایران باید به وظیفه‌های مختلف خود در قبال مردم توجه کنند.
رزم‌حسینی با بیان اینکه به زودی نمایشگاه دائمی کرمان به محور گردشگری و پر رونق تبدیل می‌شود افزود: با کمک مدیران بخش خصوصی به زودی در این محور، مرکزی برای تجارت، تفریح و سرمایه‌گذاری ایجاد خواهد شد.
وی بیان کرد: با مزیت‌هایی که در این مکان می‌توان برای سرمایه‌گذاران خلق کرد، حتما سرمایه‌گذاران صنعت مس و دیگر صنایع توسعه‌ای ترغیب می‌شوند در منوجان و قلعه گنج نیز در حوزه معدن سرمایه‌گذاری کنند.
استاندار کرمان تاکید کرد: زمان آن گذشته که با کارهای اشتباه, معادن تخلیه شوند و مردم فقیر بمانند.
رزم‌حسینی با انتقاد از عملکرد برخی شرکت‌های توسعه‌گرای استان گفت: به زودی از گل گهر تنها 6 -7 خندق 400متری به جا خواهد ماند.
وی بیان کرد: سیاست مدیریت استان این است که شرکت‌های توسعه‌گرا به همین شکل که سودآور هستند، به افزایش توانمندی‌های استان و شهرهای کوچک نیز کمک کنند.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: باید امور را به مردم بسپاریم تا اقتصاد و فرهنگ را خودشان بسازند و اگر مردم را باور کنیم، به توسعه استان نیز می‌توان امیدوار بود.


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه ۱۵ مهر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

 در ادامه نصب تابلوهای کوچک و افتضاح اینبار در بلوار شاهد و قبل از پل راه آهن شهرداری اقدام به نصب تابلوکرده است....تابلوهایی نه جذابیت بصری دارند و نه وضوح کافی و چنین تابلوهایی در شان کلانشهرکرمان نیست.جای تعجب است که چرا از تابلوهای بزرگ دروازه ای برای بلوارها و خیابان ها و بزرگراه های کرمان استفاده نمی شود.یکبار که این پرسش مطرح شد پاسخ دادند که معیار دید راننده است و راننده می تواند آن را بخوبی و در فاصله ای مشخص ببیند.این در حالی است که در بسیاری از شهرها از این تابلوها فقط برای خیابان ها استفاده می کنند..... نه برای همه بلوارها و خیابان های بزرگ و شهرهای دیگر از تابلوهای دروازه ای استفاده می کنند.

تصویر از پایگاه خبری کرنا


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  سه شنبه ۱۵ مهر۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب‌شرق در کرمان، چهاردهم مهرماه افتتاح می‌شود.
به گزارش پایگاه کرنا به نقل از روابط‌عمومی فرمانداری کرمان، در جلسه‌ی هماهنگی افتتاح محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب‌شرق محمدعلی توحیدی فرماندار کرمان گفت: محل دایمی نمایشگاه‌های کرمان، چهاردهم مهرماه در مسیر جاده‌ی «کرمان- باغین» افتتاح خواهد شد.
وی افزود: این مکان تنها برای معرفی تولیدات و تولیدکننده‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد و فعلا محصولی در آن عرضه نمی‌شود.
توحیدی گفت: کار احداث محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کرمان از سال 85 به دلیل پاره‌ای مشکلات متوقف شده بود و اکنون به همت مسئولان در حال راه‌اندازی است.
وی افزود: با هم‌کاری اداره راه و شهرسازی، قسمت ورودی و خروجی نمایشگاه به جاده‌ی اصلی تعریض خواهد شد تا در تردد خودروها مشکلی پیش نیاید.
فرماندار کرمان یادآور شد: هم‌زمان با افتتاح محل نمایشگاه دایمی کرمان، نمایشگاه تجهیزات ساختمانی نیز افتتاح و تا 18 مهرماه برای بازدید عموم دایر خواهد بود .

عکس ها از هادی جلال پور، پایگاه کرنا

 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  یکشنبه ۳۰ شهریور۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

کلانشهرکرمان،مرکز منطقه ای جنوبشرق ایران.کرمان رو به توسعه و پیشرفت .....صنعتی،فرهنگی و گردشگری،علمی و درمانی،اداری،اقتصادی و...... سرمایه گذاری در کلان شهرکرمان


 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ شهریور۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

شهرداری کرمان: در نشستی که با حضور استاندار ، شهردار ، فرماندار، معاون فنی عمرانی استاندار، آقایان آدینه و جمعی از مدیران در محل استانداری کرمان برگزار شد، تفاهم نامه احداث مشارکتی پروژه «شهر 6 دروازه آدینه کرمان» منعقد و به امضای شهردار کرمان و سرمایه گذار طرح رسید.

شهردار کرمان در این نشست با بیان سابقه برادران آدینه ، تصریح کرد: برادران آدینه با تشکیل شرکت آدینه در دوره آقای جلال مآب و شورای دوم سنگ بنای احداث پایانه جدید شهر را با حدود 20 میلیارد تومان سرمایه و به عنوان یک پروژه نمونه در جنوب کشورگذاشتند.

مهندس ابوالقاسم سیف الهی با اشاره به مدل مثلث توسعه استاندار محترم ، تصریح نمود: پروژه توریستی، رفاهی، ورزشی و درمانی «شهر شش دروازه آدینه کرمان» در حال حاضر 13 هکتار زمین را در برمی‌گیرد، اما قابل افزایش تا 30 الی 40 هکتار است و 350 هزار متر مربع فضای رفاهی، ورزشی را شامل می شود .

شهردار کرمان ضمن تشکر از همراهی و مشارکت برادران آدینه و حمایت های استاندار محترم ، بیان داشت: در سال در حدود 2 میلیون متر مربع پروانه در شهر صادر می شود که در مقایسه با آن  مجوز حدود 350 هزار متر مربع آن توسط سرمایه گذار دریافت می شود و این یک نکته بسیار قابل تأمل در شهر کرمان می باشد.

شهردار کلانشهرکرمان،مهندس سیف اللهی

مهندس سیف الهی با تقدیر از برادران آدینه اظهار امیدواری نمود:  با اجرای این طرح مردم شریف کرمان از امکانات آن هر چه بیشتر   بهره مند گردند.

آقای آدینه نیز در این نشست ، از همکاری و پشتیبانی شهردار کرمان تقدیر نمود و اظهار داشت : برای اجرای این سیتی سنتر چند منظوره با چند سرمایه گذار چینی و آمریکایی به منظور انجام کار و انتقال پول به توافق رسیدیم تا با یاری خداوند یک مجموعه رفاهی ورزشی بهداشتی که نمونه آن در آمریکا ساخته شده در شهر کرمان احداث شود.

alt

وی تصریح کرد: در این مجموعه امکاناتی از قبیل هتل، بیمارستان، هایپرمارکت 70 هزار متری ، پارک آبی ، موزه آثار باستانی  و بسیاری از امکانات تفریحی رفاهی در نظر گرفته شده است.

مهندس آدینه زیربنای این پروژه را 350 هزار متر مربع  بیان نمود که بیشتر سرمایه 1200 میلیارد تومانی آن از خارج از کشور تأمین خواهد شد.

برادر دیگر آقای آدینه نیز در این نشست ، با اظهار خرسندی از اینکه یک کرمانی استاندار کرمان شده از همکاری و پشتیبانی های مهندس سیف الهی شهردار کرمان تقدیر نمود و گفت: در این مدت 5 سال مشارکت ما با شهرداری کرمان، مهندس سیف الهی در همه موارد با ما همکاری نمودند به طوری که مادر ابتدا در کرمان  20 میلیارد تومان سرمایه گذاری نمودیم و در حال حاضر راغبیم این مبلغ را تا  1200 میلیارد  تومان افزایش دهیم .

در پایان این نشست تفاهم نامه احداث مشارکتی شهر شش دروازه آدینه کرمان به امضای شهردار کرمان و سرمایه گذار طرح رسید و میان طرفین مبادله گردید .


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  پنجشنبه ۲۰ شهریور۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

شهرکرمان با ارتفاع 1756 متر از سطح دریا،سومین مرکز استان بلند و مرتفع کشور است و همین امر هم باعث اعتدال نسسبی هوای کرمان در فصل تابستان شده است و شهرکرمان را در بسیاری از روزها خنک تر از سایر شهرها کرده است.


 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  چهارشنبه ۱۹ شهریور۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

کرمان با داشتن جاذبه های فراوان گردشگری یکی از 5 استان تاریخی کشور است. اما این ظرفیت عظیم در سایه بی تدبیری های گذشته سرعت رشد کمی داشته و در مقایسه با سایرکلانشهرها با فاصله زیادی از رشد کمتری برخوردار است.حتی زیرساخت های اقامتی هم آنگونه که شایسته کرمان باشد رشد نکرده.از تبلیغات هم در سطح ملی و بین المللی استفاده زیادی نشده است.حتی در کلانشهر کرمان تابلوهای راهنمایی که مکان بناهای تاریخی و خیابان های آن را نمایش دهد خیلی کم  و ناواضح است.حتی این حداقل ها هم ضعیف است.هتل سازی هم خیلی کند و ضعیف در حال رشد است و این فاصله را با سایر کلانشهرها بیشتر می کند.در اینجا دو حالت وجود دارد.یا ابتدا زیرساخت های بزرگی ایجاد شود و روی آن ها مانور تبلیغاتی شود مثل پدیده شاندیز یا اینکه ابتدا با تبلیغات از موجودی فعلی و داشته های استان پهناور کرمان و کلانشهرکرمان زمینه حضور گردشگر را فراهم کرد و سپس با توجه به رونق گردشگری امکانات را بالا برد.به هرحال این وضعیت در خور کرمان نیست که با داشتن بناهای تاریخی قبل و بعد از اسلام از چنین وضعی رنج ببرد. چرا سرمایه گذار در کرمان نباید بیاید و مهمتر از آن چرا طرح ها مخصوصا در شهرکرمان کند پیش می رود؟ چرا پروژه ها فرسایشی می شود؟؟ برای شهر 13هزار هکتاری کرمان که هشتمین شهرایران است،قطارشهری و BRT کرمان چه شد؟هفت باغ چرا کند حرکت می کند؟ واقعا سوالات بسیاری ما مطرح است.البته شهرداری و ارگان ها تلاش می کنند ولی مشکلات بسیاری است که شهرداری ها با آن روبرو هستند ولی سرمایه گذاران مشکلی ندارند و یکی از شهرهایی که  از سرمایه گذار استقبال می کند کرمان است. اختصاصی وبلاگ کارمانیا


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ شهریور۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 

یخدان مویدی کرمان

 

یخدان مویدی کرمان

 

    یخدان مویدی کرمان           یخدان تاریخی مویدی کرمان و پارک ریاضیات کرمان-عکس اختصاصی وبلاگ کارمانیا،کرمان بزرگ


 


برچسب‌ها: <-TagName->
  نوشته شده در  شنبه ۱۵ شهریور۱۳۹۳ساعت   توسط *میثم انصاری راد*  | 


ابزار هدایت به بالای صفحه